Оце так! Трамп призупиняє програму відстеження викрадених РФ українських дітей, - Reuters

Адміністрація Трампа припинила програму для відстеження викрадених Росією українських дітей. Демократи США закликають відновити ініціативу та запровадити санкції проти винних у порушенні прав дітей, передають Патріоти України з посиланням на Reuters.

Демократичні законодавці США закликають адміністрацію президента Дональда Трампа відновити програму, яка допомагає відстежувати тисячі українських дітей, викрадених Росією.

У ході урізання бюджету, адміністрація припинила фінансування ініціативи, що відслідковувала масову депортацію дітей з України, викликаючи занепокоєння щодо зниклих даних.

Під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету (Yale HRL), програма зібрала велику кількість інформації, зокрема супутникові зображення, які допомагали відстежувати близько 30 000 дітей, вивезених з України.

За словами законодавців, припинення фінансування призвело до видалення доказів військових злочинів, що сприяли б розслідуванню правопорушень.

За інформацією джерел Reuters, у своєму листі адресованому держсекретарю Марко Рубіо та міністру фінансів Скотту Бессенту, члени Палати представників закликають відновити програму, зазначаючи, що це не лише гуманітарне зобов'язання, а й важливий інструмент для покарання винних у порушенні прав дітей.

Вони також наполягають на введенні санкцій проти російських та білоруських чиновників, причетних до переміщення дітей.

В Україні викрадення дітей Росією називають військовим злочином і геноцидом, закликаючи до міжнародного судового переслідування винних. Міжнародний кримінальний суд уже видав ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової у справі про викрадення дітей.

Законодавці також підкреслюють, що відновлення програми дозволить Україні врятувати тисячі дітей і допомогти їхнім родинам повернутися до безпеки.

"Умовна Білорусь 2.0": Селезньов розкривплани Путіна щодо України

четвер, 30 жовтень 2025, 19:01

Російський диктатор Володимир Путін не відмовився від своїх планів щодо України. Окрім низки вимог, серед яких територіальні забаганки, глава Кремля прагне змінити військово-політичне керівництво України та створити державу, яка буде підпорядковуватися...

Кремль запитав своїх соціологів, як народ нині ставиться до так званої СВО: Результати виявились приголомшливими для імперців

четвер, 30 жовтень 2025, 17:53

Економічна криза тільки почала як слід брати за горло недоімперії Путіна, в 31% населення скаржиться на те, що не вистачає грошей на їжу. Частка громадян РФ, які вірять, що життя покращиться у найближчі 3-5 років, на початку жовтня становила лишень 40%.