Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України.
Глави МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США, а також голова дипломатії ЄС рішуче засудили агресивну війну Росії проти України.
"Ми підтверджуємо нашу непохитну рішучість підтримувати демократичну Україну, оскільки вона захищає свою свободу, суверенітет, незалежність та територіальну цілісність у межах своїх міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у заяві.
Міністри висловили рішучість зміцнювати можливості протиповітряної оборони України для порятунку життя та захисту критично важливої інфраструктури. "Ми також працюватимемо з партнерами в цьому напрямку. У цьому контексті ми цінуємо Ініціативу негайних дій щодо протиповітряної оборони (IAAD), запропоновану Німеччиною", - наголошується в документі.
Міністри заявили, що Росія має заплатити за збитки та руйнування, які вона завдає, та засудили нещодавні удари Росії по енергетичній інфраструктурі України.
"Ми продовжимо вивчати всі можливі шляхи надання допомоги Україні в отриманні компенсації від Росії відповідно до наших відповідних правових систем та міжнародного права. На прохання лідерів ми продовжимо нашу роботу і дамо рекомендації напередодні саміту в Апулії про всі можливі напрямки та можливі варіанти використання знерухомлених". російських суверенних активів для підтримки України, відповідно до наших відповідних правових систем та міжнародного права", - йдеться у заяві.
Зазначимо, 50-й саміт "Великої сімки" на найвищому рівні пройде з 13 по 15 червня 2024 року у Бріндізі, Апулія, Італія.
ЄС та країни "Великої сімки" (G7) заморозили активи російського центрального банку на суму близько 300 млрд доларів після вторгнення Москви до України. ЄС і G7 обговорюють, чи можна і як використовувати ці кошти вже більше року.
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...