Генеральний штаб ЗСУ відреагував на заяву Начальника Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов, що українські військові готові до реінтеграції з російськими військовими і бойовиками терористичних “ЛДНР”, але є проблема з ветеранами. Відповідна заява була оприлюднена на сторінці Генштабу на сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
В Генштабі сказали, що його заява не є позицією Генерального штабу та Збройних Сил України. Заява Генерального штабу ЗСУ:
Оціночні суб’єктивні судження, у тому числі політичного характеру, що висловлені сьогодні, 12 грудня, полковником Олексієм Ноздрачовим під час круглого столу у Національному інформаційному агентстві “УКРІНФОРМ” — не є позицією Генерального штабу та Збройних Сил України.
Начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов не мав повноважень оприлюднювати будь-які заяви, що виходять за межі його службових обов’язків та компетенції очолюваного ним підрозділу. За даним фактом начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України призначено службове розслідування, про результати якого буде поінформовано додатково.
Нагадаємо, що відповідаючи на запитання журналіста чи існує майданчик для вирішення питань комунікації з окупованими територіями і ветеранами, полковник заявив про готовність української армії до реінтеграції з російською армією.
“Питання реінтеграції, це в першу чергу питання безпеки. Я вас хочу запевнити, що військовий і військовий росіянин, які проти нас воювали і продовжують воювати і навіть ті військові, які є у формуваннях Донецької і Луганської областей, якщо буде прийнято політичне рішення і імплементоване, вони реінтегруються дуже швидко. Тому що всеж-таки крім національної ідеї існують військові традиції. І порозумітись військовим росіянам і військовим українцям, навіть якщо вони були ворогами, краще. Але не забувайте, що існують праворадикальні рухи, які державою не контролюються державою (не будемо вдаватися в деталі). Беремо загальну картинку, праворадикалізм зараз випущений безконтрольно і немає (крім спеціальних служб) державної політики щодо реінтеграції саме цих ветеранів (а іноді не завжди ветеранів, а іноді не завжди людей, які піклуються про безпеку держави), до державної політики та реінтеграції до ініціатив”, – заявив він.
Полковник додав, що “ми зможемо вдало реінтегрувати Донецьку та Луганську області, якщо сильне українське суспільство займеться реінтеграцією іншої частини суспільства”.
Дослідження КМІС показало, що незважаючи на війну, більшість українців продовжують відчувати себе щасливими. Але порівняно з 2021 роком, рівень щастя знизився. Про це заявив гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в ...
Колишня посол США в Україні Бріджит Брінк написала колонку у виданні Detroit Free Press, де прямо заявила, що подала у відставку на знак протесту проти політики президента Дональда Трампа щодо Росії. Вона стверджує, що не могла чинити тиск на жертву – ...