ПАР, до якої збирався їхати Путін на саміт BRICS, відреагувала на ордер Гаазького суду

Південно-Африканська Республіка, яка не засудила російську агресію проти України та підтримує контакти з РФ, відреагувала на рішення Гаазького суду щодо видачі ордеру на арешт диктатора Володимира Путіна, передають Патріоти України.

Як пише Reuters, ПАР, до якої, як очікувалося, Путін мав би поїхати в серпні на саміт BRICS, усвідомлює свої правові зобов’язання, пов’язані з міжнародним ордером на арешт президента РФ.

"Ми, як уряд, усвідомлюємо наші юридичні зобов’язання. Проте від сьогодні і до саміту ми продовжуватимемо співпрацювати з різними відповідними зацікавленими сторонами. Ми беремо до уваги звіт про ордер на арешт, який видав МКС. Південно-Африканська Республіка залишається прихильною і дуже сильно бажає, щоб конфлікт в Україні було вирішено мирним шляхом, шляхом переговорів", – заявив Вінсент Магвенья, прес-секретар президента ПАР Сиріла Рамафоси Вінсент Магвенья.

ПАР та Росія - що треба знати

Південна Африка не засудила вторгнення Росії в Україну. Країна також "утрималась" під час голосування запропоновану Києвом та партнерами и ухвалену Генасамблеєю ООН резолюцію про всебічний, справедливий і довготривалий мир в Україні. У тексті резолюції висловлюється наполегливий заклик до Росії негайно і безумовно вивести усі її війська з території України.

Також під час повномасштабної війни в Україні ПАР, яка є членкинею G20, продовжує співпрацю з росіянами у військовій сфері. Наприкінці лютого в Індійському океані проходили спільні військово-морські маневри Росії, Китаю та ПАР.

Цю ділянку неможливо втримати: Полковник спрогнозував втечу росіян з одного з напрямків - підготовка до "жесту доброї волі" почалася

неділя, 26 березень 2023, 21:28

Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан прогнозує, що російські окупаційні війська готуються до втечі з тимчасово окупованої території Херсонської області. Одним із сигналів цього є ротація у Новій Каховці, передають Патріоти України. С...

Скарги нарешті спрацювали?: Пригожин заявив, що армія РФ допоможе "Вагнеру" під Бахмутом

неділя, 26 березень 2023, 21:00

Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що міністерство оборони РФ пообіцяли його найманцям підтримку на флангах під Бахмутом Донецької області, інформують Патріоти України. Як повідомляє прес-служба Пригожина, його публічні звернення "не допустити...