Південно-Африканська Республіка, яка не засудила російську агресію проти України та підтримує контакти з РФ, відреагувала на рішення Гаазького суду щодо видачі ордеру на арешт диктатора Володимира Путіна, передають Патріоти України.
Як пише Reuters, ПАР, до якої, як очікувалося, Путін мав би поїхати в серпні на саміт BRICS, усвідомлює свої правові зобов’язання, пов’язані з міжнародним ордером на арешт президента РФ.
"Ми, як уряд, усвідомлюємо наші юридичні зобов’язання. Проте від сьогодні і до саміту ми продовжуватимемо співпрацювати з різними відповідними зацікавленими сторонами. Ми беремо до уваги звіт про ордер на арешт, який видав МКС. Південно-Африканська Республіка залишається прихильною і дуже сильно бажає, щоб конфлікт в Україні було вирішено мирним шляхом, шляхом переговорів", – заявив Вінсент Магвенья, прес-секретар президента ПАР Сиріла Рамафоси Вінсент Магвенья.
Південна Африка не засудила вторгнення Росії в Україну. Країна також "утрималась" під час голосування запропоновану Києвом та партнерами и ухвалену Генасамблеєю ООН резолюцію про всебічний, справедливий і довготривалий мир в Україні. У тексті резолюції висловлюється наполегливий заклик до Росії негайно і безумовно вивести усі її війська з території України.
Також під час повномасштабної війни в Україні ПАР, яка є членкинею G20, продовжує співпрацю з росіянами у військовій сфері. Наприкінці лютого в Індійському океані проходили спільні військово-морські маневри Росії, Китаю та ПАР.
У Міністерстві закордонних справ Росії заявили про ймовірну причетність українських спецслужб до загибелі заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу РФ генерал-лейтенанта Ярослава Москалика, якого підірвали 25 квітня у Підмосков'ї...
Міністерство оборони України представило характеристики українського бойового робота Droid TW, який вже використовують на передовій. Це наземний роботизований комплекс, створений для ведення розвідки та вогневої підтримки в умовах активних бойових дій,...