Передача партнерами Україні комплексів Patriot для посилення протиповітряної оборони країни "не є панацеєю" від повітряних атак ворога. Так, зазначені комплекси можуть достатньо багато, але їх використання не завжди доречно та економічно обґрунтовано. Таку думку в інтерв’ю OBOZ.UA висловив військовий експерт, журналіст, полковник ЗСУ Владислав Селезньов. Він наголосив, що ППО, як і інші напрямки українського захисту в зоні відповідальності Збройних сил, повинні розвиватись комплексно, передають Патріоти України.
Експерт нагадав слова колишнього головкома ЗСУ Валерія Залужного, який говорив, що "не існує Wunderwaffe" – зброї перемоги. Лише комплексне з'єднання і використання різних типів озброєнь, техніки, боєприпасів до цього озброєння, а також застосування нових технологій" дасть нам змогу отримати перевагу" – і безпосередньо на полі бою, і загалом у війні.
"Patriot – це, безумовно, гарна історія, але це не панацея. Нам також критично важливо мати достатню кількість засобів протиповітряної оборони середнього та малого радіуса дії, зокрема з метою ефективної протидії ройовим атакам російських дронів", – зауважив Владислав Селезньов.
Так, ЗРК Patriot у змозі виявити у повітрі атакуючі БПЛА та знищити їх. Але в середньому дрон коштує 200 тисяч доларів (а найдешевші – лише 15-20 тисяч), і знищувати їх поштучно ракетами Patriot, вартість яких 1,5 мільйона доларів, "не дуже раціонально з економічного погляду".
"Тому нам необхідні й інші системи та засоби ураження. Не тільки зенітно-ударні дрони, а й комплекси ППО середнього та малого радіуса дії", – зазначив експерт.
Владислав Селезньов додав, що навряд чи російські агресори відмовляться від здійснення масованих ракетних і дронових атак. Але саме активне використання противником дронів певною мірою здешевлює ці атаки, "адже ракети в принципі історія дорога" (одна ракета типу "Кинджал" – це 10 мільйонів доларів). "Безумовно, противник буде йти в область максимального здешевлення ракетних і дронових атак. А нам необхідно шукати сили й засоби для того, щоб малими зусиллями, малими ресурсами протидіяти цим дешевим дронам", – сказав він.
Після перших хвиль масових втрат навербованих зеків, дурних майже не залишилось для масової вербовки. Але тюремщики вигадали як змінити ситуацію. У Росії засудженим інкримінують нові злочини, начебто скоєні під час відбування покарання, з альтернативо...
Мільярдер Ілон Маск наказав відключити супутниковий інтернет Starlink над частиною Херсонської області восени 2022 року, в розпал важливої контрнаступальної операції Збройних сил України. Як йдеться в новому розслідуванні агентства Reuters, це рішення ...