Пекіну більше не уникнути вибору з ким дружити: ЄС планує вперше ввести санкції проти компаній Китаю за поміч Росії, - ЗМІ

Економіка КНР потерпає від найбільшої кризи за останні 50 років. Пекіну доведеться обирати між латентною допомогою агресії Росії та збереженням шансу процвітання своєї держави

Обмеження заборонять європейським фірмам торгувати з фірмами, занесеними до лістингу

Європейський союз у межах нового пакета санкцій планує ввести обмеження проти китайських компаній за їхню допомогу Росії. Мова, зокрема, про два десятки компаній, зокрема трьох, що базуються в Китаї, яких звинувачують у підтримці військових зусиль Росії в Україні. Про це повідомляє Bloomberg в понеділок, 12 лютого.

У разі ухвалення, це буде перший випадок, коли ЄС запроваджує обмеження для компаній з Китаю відтоді, як Росія вторглася в Україну. До списку також увійшли компанії з Гонконгу, Сербії, Індії та Туреччини.

Обмеження заборонять європейським фірмам торгувати з фірмами, занесеними до лістингу.

ЄС раніше пропонував внести до лістингу кілька китайських фірм, але ці пропозиції відхилили через опір з боку деяких держав-членів і після того, як Пекін надав певні гарантії.

"Це питання має вирішальне значення для ЄС, який вважає Пекін одним зі своїх найважливіших торговельних партнерів, і зокрема для Німеччини, для якої Китай є найбільшим ринком для автовиробників, включно з Volkswagen AG", - зазначає ЗМІ.

ЄС звинувачує технологічні та електронні компанії, що звинувачуються у сприянні військовому і технологічному розвитку Росії або розвитку російського сектора оборони і безпеки.

Пропозиції включають три китайські фірми і по одній з Індії, Шрі-Ланки, Сербії, Казахстану, Таїланду, Туреччини та Гонконгу.

Сенатор-республіканець звинуватив Грузію у поставках чипів до РФ, у Тбілісі відреагували

четвер, 29 лютий 2024, 23:30

Грузія звернулася до Сполучених Штатів Америки щодо доказів постачання Росії чіпи в обхід санкцій. Відповідна заява на адресу країни пролунала на спеціальних слуханнях постійного підкомітету Сенату США з розслідувань при комітеті з внутрішньої безпеки....

"Про це не може бути й мови": Шольц вигадав нову причину, щоб не передавати ракети Taurus Україні

четвер, 29 лютий 2024, 23:16

Німеччина не готова передавати Україні далекобійні ракети Taurus, оскільки вони можуть використовуватися для ударів по Москві. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляють Патріоти України з посиланням на Tagesschau. «Крилата ракета з дальн...