Пентагон зробив обережне припущення, коли F-16 зможуть прибути в Україну

F-16

Для доставки в Україну винищувачів F-16 знадобиться «у кращому випадку кілька місяців». Про це заявив міністр Військово-повітряних сил США Френк Кендалл, повідомляє CNN.

За його словами, необхідно опрацювати ряд деталей, перш ніж Військово-повітряні сили ЗСУ зможуть використати західні літаки у великій кількості.

«Ми за жодних обставин не збираємося передавати F-16 або інші західні винищувачі у значній кількості до рук ВПС України менш ніж за кілька місяців», – зазначив Кендалл.

Він зазначив, що це все ще відносно короткі терміни, оскільки зазвичай потрібно понад 2 роки, щоб навчити нового американського пілота роботі з таким літаком. Навіть курс підвищення кваліфікації для пілота F-16, який певний час не літав, може тривати до п’яти місяців.

Варто зазначити, що публічно США протягом кількох місяців стверджували, що винищувачі не стоять на першому місці у списку пріоритетів, швидко виснажать доступне фінансування для допомоги Україні замість важливіших озброєнь, таких як танки Abrams та ракети для Patriot.

Кендалл назвав раптовий поворот адміністрації американського президента Джо Байдена як те, що настав час розпочати підготовку українських військових на майбутнє.

«Україна залишиться незалежною державою. Їй буде потрібний повний набір військових можливостей для задоволення своїх вимог, і тому настав час почати думати про те, як ці Збройні Сили можуть виглядати та що вони включатимуть в довгостроковій перспективі», – сказав він.

Спікер парламенту Канади пішов у відставку через критику за запрошення на засідання ветерана СС "Галичина"

середа, 27 вересень 2023, 6:58

У короткій заяві він подякував парламентарям за довіру під час обрання спікером Палати громад Канади у попередньому й нинішньому скликаннях. "З важким серцем повідомляю депутатів про свою відставку з посади голови Палати громад", – сказав Рота, не уточ...

"Постає питання": Машовець розповів про проблеми, що виникли у РФ із запуском виробництва Shahed

середа, 27 вересень 2023, 6:48

Росії не вистачає промислового обладнання, щоб виготовляти дрони-камікадзе Shahed на своїй території. Країна-агресор розгорнула відповідний завод, але виявила, що процес складання БПЛА, виготовлення двигунів й окремих елементів зіткнувся із труднощами....