Перед РФ знову постане привид дефолту: США хочуть заблокувати виплати за російським боргом

Влада США має намір заблокувати виплати за російським боргом, це підвищить ймовірність дефолту країни-терориста. Адміністрація президента Байдена готова повністю заблокувати здатність РФ платити власникам облігацій після закінчення останнього терміну наступного тижня. Очікується, що уряд зробить цей крок після закінчення терміну 25 травня. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на свої джерела, передають Патріоти України.

Деякі чиновники Мінфіну США стверджували, що дозвіл Росії погасити свій борг ще більше спустошить її скарбницю та перенаправить ресурси, які інакше були б витрачені на озброєння та війну в Україні. Але адміністрація вирішила не продовжувати відмову, щоб зберегти фінансовий тиск на Москву.

Інша людина, знайома з цим питанням, сказала, що Мінфін Штатів ще не ухвалив остаточного рішення.

"Це цікаво", – сказав Метью Фогель, лондонський менеджер та голова відділу суверенних досліджень у FIM Partners. Цей крок залишить Росію "боржником, який, начебто, відчайдушно намагається зробити платежі, але йому не дозволено це робити".

Раніше диктатор Володимир Путін порушив власне рішення оплачувати зовнішні борги тільки в рублях і для того, щоб уникнути дефолту, сплатив кредити доларами. Проте від технічного банкрутства це може не врятувати.

Спочатку Мінфін Росії намагався зробити платежі в рублях 4 квітня, коли міністерство фінансів США заблокувало спробу виплати із доларових резервів, що зберігаються в банках США.

Великі рейтингові агенції заявили, що це стало б першим дефолтом із зовнішнього боргу країни. MSCI Research повідомила, що "ймовірність дефолту, що передбачається ринком кредитно-дефолтних свопів, як і раніше, виключно висока протягом одного і п'яти років".

"Хоча викликане цим ралі російських суверенних облігацій могло надихнути деяких інвесторів на те, що Росія уникне дефолту, ймовірність дефолту, що передбачається ринком кредитно-дефолтних свопів (CDS), як і раніше, була виключно високою протягом одного і п'яти років" – сказали керуючий директор MSCI Енді Спаркс та віце-президент Габор Алмасі.

Є ознаки підготовки до виходу на бойовий курс: В ОК "Південь" розповіли про маневри кораблів РФ у Чорному морі

п’ятниця, 3 лютий 2023, 18:48

З ранку 3 лютого в Чорному морі зафіксовано активність корабельного угруповання держави-терориста Росії. Це може свідчити про підготовку до виходу на бойовий курс. Про це в коментарі "24 каналу" повідомила речниця оперативного командування "Південь" На...

Кличко дав інтерв'ю виданню Bild у вирві від російської ракети "Кинджал" і закликав Захід надати винищувачі

п’ятниця, 3 лютий 2023, 18:29

Мер Києва Віталій Кличко закликав Захід передати Україні винищувачі для захисту від російської агресії. Він наголосив, що Київ досі залишається ціллю окупантів. Політик дав інтерв'ю виданню Bild у вирві від російської ракети "Кинджал", яка прилетіла до...