Перед РФ знову постане привид дефолту: США хочуть заблокувати виплати за російським боргом

Влада США має намір заблокувати виплати за російським боргом, це підвищить ймовірність дефолту країни-терориста. Адміністрація президента Байдена готова повністю заблокувати здатність РФ платити власникам облігацій після закінчення останнього терміну наступного тижня. Очікується, що уряд зробить цей крок після закінчення терміну 25 травня. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на свої джерела, передають Патріоти України.

Деякі чиновники Мінфіну США стверджували, що дозвіл Росії погасити свій борг ще більше спустошить її скарбницю та перенаправить ресурси, які інакше були б витрачені на озброєння та війну в Україні. Але адміністрація вирішила не продовжувати відмову, щоб зберегти фінансовий тиск на Москву.

Інша людина, знайома з цим питанням, сказала, що Мінфін Штатів ще не ухвалив остаточного рішення.

"Це цікаво", – сказав Метью Фогель, лондонський менеджер та голова відділу суверенних досліджень у FIM Partners. Цей крок залишить Росію "боржником, який, начебто, відчайдушно намагається зробити платежі, але йому не дозволено це робити".

Раніше диктатор Володимир Путін порушив власне рішення оплачувати зовнішні борги тільки в рублях і для того, щоб уникнути дефолту, сплатив кредити доларами. Проте від технічного банкрутства це може не врятувати.

Спочатку Мінфін Росії намагався зробити платежі в рублях 4 квітня, коли міністерство фінансів США заблокувало спробу виплати із доларових резервів, що зберігаються в банках США.

Великі рейтингові агенції заявили, що це стало б першим дефолтом із зовнішнього боргу країни. MSCI Research повідомила, що "ймовірність дефолту, що передбачається ринком кредитно-дефолтних свопів, як і раніше, виключно висока протягом одного і п'яти років".

"Хоча викликане цим ралі російських суверенних облігацій могло надихнути деяких інвесторів на те, що Росія уникне дефолту, ймовірність дефолту, що передбачається ринком кредитно-дефолтних свопів (CDS), як і раніше, була виключно високою протягом одного і п'яти років" – сказали керуючий директор MSCI Енді Спаркс та віце-президент Габор Алмасі.

Росіяни масово перекидають техніку та військові об'єкти до Кримського мосту: В "Атеш" пояснили, що відбувається

четвер, 25 липень 2024, 22:00

Агенти партизанського руху "Атеш" виявили, що росіяни масово перекидають системи ППО, авіацію, радіолокаційні станції та військові об’єкти до Кримського мосту. Про це інформує рух "Атеш", передають Патріоти України. Також партизани наголошують, що на п...

Окупанти зараз на піку свого наступу: Експерт вказав на головні ризики для ЗСУ на фронті

четвер, 25 липень 2024, 21:45

Російська окупаційна армія на даний час знаходиться на піку своїх наступальних дій. І можливий такий сценарій, що українські Сили оборони можуть втратити певні ділянки фронту, щоб захистити ту чи іншу частину нашої території. Тому просування ворога мож...