Передані Британією кораблі вперше вийшли в море під прапором України (фото)

Два мінні кораблі класу Sandown, які Велика Британія передала Україні 2021 року, вперше вийшли в море під жовто-синім прапором. Суди названо на честь Черкас (колишній HMS Shoreham) та Чернігова (колишній HMS Grimsby). Про це повідомляє UK Defense Journal, передають Патріоти України.

Зараз кораблі тренуються біля берегів Шотландії. Під час навчань екіпаж опановує системи суден. В даний час вони базуються за межами Росайту через недавні роботи з модифікації.

Кораблі класу Sandown призначені для знешкодження мін на мілководді в прибережних водах. Судна виготовлені з армованого скловолокном пластику, щоб зменшити їх магнітні та акустичні сигнатури, що ускладнює їх виявлення мінами. Також кораблі можуть бути оснащені дистанційно керованими машинами для знешкодження мін.

Передача кораблів відбулася рамках переходу Королівського флоту на автономні платформи для шахтних мисливських робіт. "Найближчим часом ВМС України очікують передачі на свій склад двох кораблів типу Sandown, які зараз перебувають у складі Королівських ВМС Великої Британії, після їх повної ревізії, ремонту, модернізації, дообладнання та відповідної підготовки ВМС України. Крім того, за вимогами ВМС України буде побудовано вісім ракетних катерів, перші два з яких будуть побудовані безпосередньо у Великій Британії, а інший вже на Україні. Планується також допомога Великобританії у будівництві військово-морських баз на Азовському та Чорному морях", – прокоментували тоді у ЗСУ.

Посольство Великої Британії у Києві ще у 2021 році заявило, що на борту HMS DEFENDER в Одесі міністр оборонних закупівель СК Джеремі Куїн та заступник міністра оборони України Олександр Миронюк підписали важливий Меморандум щодо реалізації проектів військово-морського партнерства між консорціумом британської промисловості та ВМС України.

"Меморандум передбачає спільне проектування та будівництво військових кораблів Великої Британії та України, будівництво двох військово-морських баз. Це наступний крок у розвитку двосторонньої співпраці між Великою Британією та Україною щодо зміцнення ВМС України, яка стикається з постійними небезпеками у Чорному та Азовському морях", – йшлося у повідомленні.

Акторка Шукшина заявила, що HIMARS автоматично наводиться по росіянах, які були вакциновані від коронавірусу

субота, 25 березень 2023, 22:15

Російська акторка та затята противниця щеплень від коронавірусу Марія Шукшина, за інформацією ЗМІ, заявила, що застосувати американську зброю щодо росіян було давно продуманою операцією, передають Патріоти України. «Те, що почалося в 2020-му році – був...

Через ордер на арешт Путіна: У Росії пропонують карати за будь-яку співпрацю з Міжнародним кримінальним судом

субота, 25 березень 2023, 21:59

Спікер Державної Думи Російської Федерації В'ячеслав Володін запропонував карати за співпрацю з Міжнародним кримінальним судом, який видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. Він закликав законодавчо заборонити будь-яку діяльність МКС на ро...