"Передусім варто сказати": У Польщі пояснили, чому не передають Україні свої Patriot

За словами ексміністра оборони Польщі Богдана Кліха, країна має на озброєнні всього дві системи ППО Patriot. Але у Польщі також розміщені ще декілька таких батарей, які належать США. Про це він розповів в ефірі "Еспресо", передають Патріоти України.

"Передусім варто сказати, що польсько-українська військова співпраця має свою історію. Я сам відповідальний за частину цієї історії, тоді, коли був віце-міністром оборони у 1999-2000 роках, і пізніше, коли став міністром оборони", – зазначив Кліх.

Він додав, що завжди вважав незалежність України однією з гарантій безпеки для Польщі. "І цю думку підтримує значна кількість польської політичної еліти. І від 1991 року вона неухильно реалізується. А особливо зараз, під час війни, і першої війни, і другої війни Росії проти України", – підкреслив політик.

За його словами, саме тому Польща є одним з головних партнерів України у питаннях військової допомоги для війни проти російського агресора.

"Польща підтримує всі дії тих країн, які мають протиповітряні засоби і спрямовують їх на потреби України. Ми самі поставили до України частину нашого протиповітряного озброєння, коли ще мали його запаси на складах. Питання щодо польських Patriot – це хибне питання, тому що ми, на жаль, володіємо лише двома батареями Patriot. Ми не маємо їх більше. У зв’язку із цим ми не можемо собі дозволити відкрити наше небо", – зауважив ексміністр оборони Польщі.

Проте, на думку Кліха, анонсований Байденом захист українського повітряного простору однією з американських систем ППО Patriot, дислокованих у Польщі, буде суттєвим для України.

"Повинні поставити свої системи протиповітряної та протиракетної оборони також ті, хто мають такі передові системи, я маю на увазі наших союзників з НАТО, із Заходу", – зазначив польський політик.

Москва замислила черговий масштабний злочин: Україна відповіла на заяву Росії про плани підриву дамб Київського та Канівського водосховищ

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:55

Міністерство закордонних справ України спростувало та назвало абсурдною заяву представниці МЗС РФ Марії Захарова, що нібито "Україна готує знищення дамб Київської ГЕС та Канівського водосховища, щоб звинуватити Росію". . У МЗС наголосили, що за будь-як...

По чайній ложці: Bloomberg дізнавався, скільки F-16 ЗСУ отримають влітку і до кінця року

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:20

Один зі співрозмовників видання зазначив, що Україна ймовірно зможе розмістити ескадрилью F-16 - від 15 до 24 літаків. За словами іншого джерела, Київ очікує отримати шість F-16 цього літа і до 20 до кінця року. . Водночас у країн-партнерів виникали с...