Переходять на українську практику: Росія створює мобільні вогневі групи й шукає системи ППО для захисту від українських дронів, - ISW

Російські військові формують мобільні вогневі групи для "пом'якшення загроз ударів українських безпілотників", але їм буде складно виставити цю оборону в необхідному масштабі у найближчому майбутньому. Росіяни скаржаться на бюрократію і те, що Кремль віддає пріоритет захисту стратегічних енергооб'єктів лише на околицях Москви та Санкт-Петербурга, передають Патріоти України.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Там проаналізували повідомлення росЗМІ, які посилаються на військові джерела.

Так, у РФ формують мобільні вогневі групи в складі невказаних загальновійськових армій, а також військово-повітряних і сил ППО для боротьби з дронами. За аналогією з українськими такими групами росіяни хочуть оснастити їх тепловізорами, системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) та кулеметами, встановленими на пікапах. Де саме ЗС РФ мають намір зосередити свої групи, а також про їхній розмір та ешелон російські медіа не повідомили.

Аналітики ISW зазначили, що російські військові зіштовхуються із загрозами українських безпілотників як на окупованій території України, так і в Росії на нафтопереробних заводах й інших критично важливих інфраструктурах, що підтримують військові зусилля агресора.

"Неясно, чи зможуть ці мобільні групи захистити територію, на яку націлені БПЛА. Їхній опис схожий на українські тактичні мобільні вогневі групи, які Україна почала масштабно розгортати навесні 2023 року для захисту від регулярних ударів російських дронів "Shahed-136/131", – йдеться у зведенні.

За словами експертів, українські сили вже давно завдають дронових ударів по російським об'єктах на окупованих територіях, і рішення російського військового командування сформувати мобільні вогневі групи, ймовірно, є відповіддю на недавню активізацію ударів БПЛА по російських нафтопереробних заводах у лютому та березні.

Також повідомляється, що міністерство енергетики РФ працює з розгвардією над розміщенням систем ППО "Панцир-С1" на стратегічних енергетичних об'єктах всередині Росії. Але російські ультранаціоналісти скаржаться, що бюрократія та кремлівський пріоритет у захисті критично важливих об'єктів на околицях Москви й Санкт-Петербурга перешкоджає цим зусиллям.

На думку аналітиків, формування мобільних вогневих груп вказує на те, що Росія, можливо, не зможе розгорнути звичайні системи ППО, такі як "Панцир-С1" або С-300/400, на всіх критично важливих об'єктах на заході країни. З більшою ймовірністю Кремль розміщуватиме мобільні групи на окупованій частині України, де порівняно менше повітряного простору для прикриття та менше можливих векторів польоту українських БПЛА, ніж на заході РФ.

"Російські війська мають труднощі з належним розгортанням систем ППО малої дальності вздовж передбачуваних векторів польоту українських дронів. Вони навіть не змогли прикрити важливі потенційні цілі в "добре захищених" районах усередині РФ. Тож масове розгортання мобільних вогневих груп по всій західній Росії може створити аналогічні проблеми для російських сил, оскільки вони не зможуть виставити групи у достатньому масштабі", – оцінив ISW.

"Только сделали и, бл*дь, в другое место": Окупанти жаліються, що їм на Бєлгородщині дали наказ рити окопи (аудіо)

середа, 29 травень 2024, 23:16

Російські окупанти жаліються, що їх перекидають “з місця на місце” у Бєлгородській області. Там їм доводиться рити окопи, після чого їх посилають “відпрацьовувати” іншу територію. Про це свідчить розмова окупанта з його дружиною, яку перехопило ГУР Мін...

Щоб утримувати наступальний темп: Окупанти підтягують резерви на двох напрямках

середа, 29 травень 2024, 22:00

На Липецькому і Вовчанському напрямках ворог підтягує ресурси та резерви, щоб утримувати наступальний темп. Про це заявив глава Харківської ОВА Олег Синєгубов, передають Патріоти України. За словами Синєгубова, ворог намагається просунутися вглиб терит...