Переконались, що "не имеющие аналогов в мире" російські С-400 зовсім непотріб? Туреччина попросила у США комплекси Patriot

Анкара, коли їй це потрібно, швидко згадує, що вони зі США - союзники.

Мевлют Чавушоглу. Фото: РБК.

Туреччина готова купити американські ракетні комплекси Patriot, про що повідомила американську сторону, і тепер очікує від неї відповіді. Про це повідомив в суботу глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу на форумі в Досі, передають Патріоти України із посиланням на Al-Manar.

«Туреччина вважає, що США як і раніше є нашим союзником, а ми є їхніми союзниками. <...> Ніхто не може скасувати угоду з Росією по покупці С-400, це вже досконала угода. Пропозиція Росії була більш вигідною. Тепер ми готові купити американську систему Patriot і чекаємо відповіді», - сказав Чавушоглу.
Головний турецький дипломат також попередив США, що Туреччина зробить у відповідь заходи на будь-які санкції, які можуть бути накладені через угоди з Росією. США схвалили продаж Туреччині американських Patriot ще в грудні минулого року в надії, що Туреччина анулює угоду з Росією щодо закупівлі російських систем С-400. Однак Анкара вважала за краще не відмовлятися від угоди з Москвою. Поставки компонентів російських систем стартували влітку цього року. Повністю розгорнути С-400 на своїй території Туреччина планує навесні 2020 року.
У відповідь на дії Туреччини Вашингтон виключив Анкару зі спільної програми зі створення винищувачів F-35. У конгресі США зараз знаходиться законопроект, який пропонує нові санкції щодо Анкари.

Ще крок до "кривавої бані": У Гомелі під час розгону протесту у Лукашенка відкрили автоматну пальбу

неділя, 27 вересень 2020, 21:24

Карателі застосовують проти народу все більш жорсткі заходи, намагаючись збити протест. Однак їх жорстокість не встигає за ростом народного гніву. Пекельні перегони "хто кого пересилить" тривають. У Гомелі під час розгону акції протесту силовики застос...

«Війна за воду для Криму скасовується... Україна готується до звільнення силовим шляхом»: Експерти України, Росії, США підсумовують «Об’єднані зусилля-2020»

неділя, 27 вересень 2020, 21:12

«Війна за воду для Криму скасовується... Україна готується до звільнення територій силовим шляхом»: Експерти підсумовують маневри «Об’єднані зусилля-2020». Завершились військові навчання України та країн-учасниць НАТО «Об’єднані зусилля-2020», які трив...