Переписування історії, або Рівняння на старших братушок-мордорян: Парламент Республіки Сербської дозволив не вважати геноцидом різанину в Сребрениці

Парламент Республіки Сербської ухвалив низку законів, які захищають право сербів на альтернативну точку зору на події в Сребрениці 1995 року та загалом на війну в Боснії і Герцеговині та її наслідки, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Балканський оглядач".

На спеціальній сесії, яка була закритою для громадськості, депутати Народної скупщини проголосували за закон про незастосування в Республіці Сербській рішення Високого представника Валентина Інцко щодо запровадження кримінального покарання за заперечення геноциду боснійських мусульман в Сребрениці та за глорифікацію воєнних злочинців. Ці зміни до законодавства Боснії і Герцеговини набули чинності на поточному тижні.

Крім того, установи Республіки Сербської не будуть співпрацювати з органами Боснії з цього питання.

Також ухвалено закон про внесення змін до Кримінального кодексу Республіки Сербської, яким запроваджується кримінальна відповідальність за заподіювання шкоди репутації Республіки Сербської та її народу.

Суть поправок полягає в тому, що тепер кодекс передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років для всіх, хто ображає, зневажає або грубо поводиться із символами Республіки Сербської, і від 6 місяців до 5 років для тих, хто визначає Республіку Сербську або її народ (сербів) як геноцидні або як агресора.

Працівникам установ, що фінансуються з державного бюджету, які вчинили ці злочини, передбачено позбавлення волі на строк від 2 до 10 років. До 15 років ув’язнення чекає тих, хто скоїть зазначені злочини з наміром змінити конституційний лад, територіальну цілісність або посягає на незалежність Республіки Сербської.

Нагадаємо, 8 червня трибунал ООН у Гаазі відхилив апеляцію колишнього командира боснійських сербів Ратко Младича, засудженого до довічного ув'язнення за геноцид і злочини проти людяності.

Апеляційна колегія з п’яти осіб постановила, що Младич не представив доказів для скасування вироку проти нього.

Таким чином, трибунал ООН підтримав довічне покарання за його роль у вбивстві близько 8000 боснійських мусульман у Сребрениці в 1995 році. Поки незрозуміло, де Младич відбуватиме решту терміну.

Не Путін, а "Васіліч": Стало відомо, хто буде балотуватися в президенти РФ на наступних виборах

субота, 9 грудень 2023, 17:28

У Росії на наступних виборах в президенти замість Путіна буде балотуватися його двійник. Його, зокрема, у РФ кулуарно називають “Васіліч”. Про це в рамках єдиного телемарафону повідомив кандидат психологічних наук, поліграфолог Дмитро Попов, передають...

"Вони вже програли!": Син Трампа зробив скандальну заяву про війну в Україні

субота, 9 грудень 2023, 16:53

Син колишнього президента США Дональд Трамп-молодший розкритикував зовнішню політику США щодо України і заявив, що «Україна вже програла війну з Росією». Про це пише Newsweek, передають Патріоти України. «Немає більше великих воєн, немає більше фінансу...