Перетворити ОРДЛО на "дике поле", оскільки заморозка конфлікту неможлива, - Роман Безсмертний (відео)

У Росії на слова Безсмертного відреагували гнівом. Під матеріалами топових ЗМІ за інтерв'ю дипломата залишили сотні коментарів із погрозами в бік України.

Фото: ua.newsУкраїна повинна відселити з окупованих районів Донбасу своїх прихильників і приготуватися до того, що конфлікт розтягнеться на довгі десятиліття. Про це заявив в ефірі ObozTV колишній представник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Роман Безсмертний, передають Патріоти України. За його словами, ОРДЛО має перетворитися на "дике поле".

"Треба було пропонувати програму відселення. А якщо не хочете – ось вам 25-30 років, ми відпрацьовуємо систему відносин. Беремо країну-посередника, тому що ми не можемо перебувати з ворогом у стані торгівлі. Треба вирішувати питання продовольства – країна-поручитель вирішує. Треба забезпечувати водою – через ООН договір "вугілля за продукти харчування" або "вугілля за воду", як це було всюди в подібних складних ситуаціях", – заявив український дипломат.

На його думку, альтернатива нинішній ситуації на сході України тільки одна – "дике поле", оскільки заморозка конфлікту неможлива.

"Для того, щоб відбулася заморозка, треба мати локальний територіально закритий конфлікт, як у Придністров'ї, Нагірному Карабасі. Тут заморозка не відбувається, тому що щодоби йде постачання зброї, боєприпасів, і при цьому йдуть накази стріляти. Рушниця, яка висить на сцені під час вистави, бабахне. А тут на сьогоднішній день потенціал озброєнь і техніки такий, як у Франції, в Німеччини. Це буде вибухати. Вибухає – це жертви, а це вже означає, що ніяких принципових підходів щодо шляху заморозки немає", – заявив Безсмертний.

"Якщо українська сторона хоче досягти позитивного результату, перше, що вона повинна зробити – всім, хто є патріотами, запропонувати програму відселення, забрати з цієї території, встановити через країну-поручитель відносини з тими, хто залишився там. Умовно кажучи, розробити програму "вугілля за продукти харчування". І треба розуміти – ця справа на десятки років", – підкреслив він.

Як зазначив дипломат, обіцянки деяких українських політиків завершити конфлікт "за два тижні" або "за півроку" свідчать про те, що "людина або не сповна розуму, або не розуміє, з чим має справу".

"П'ять років вже йде війна, нас розділяють тисячі жертв, треба через себе це пропустити і зрозуміти, що ви ведете розмову з тими, хто стріляв у ваших рідних, близьких, друзів", – заявив він.

Безсмертний вважає балканський варіант мирного врегулювання неприйнятним для України: "Йдуть розмови про те, що на Балканах все вирішено... Подивіться на ситуацію – там все на межі вибуху. Щоб вибуху не було, там ООН і ОБСЄ постійно фінансують, вливають гроші туди" .

"Включено машину, яка буде кровоточити. Просто треба це зрозуміти. Нам треба вчитися з цим жити, це прийняти, вибудувати систему роботи і зайнятися облаштуванням нашого життя", – додав дипломат.

У Росії на слова Безсмертного відреагували гнівом. Під матеріалами топових ЗМІ за інтерв'ю дипломата залишили сотні коментарів із погрозами в бік України.

Хіти тижня. Працювала майже рік: Зеленський звільнив з розвідки любительку "Однокласників" і "Вконтакте"

четвер, 2 липень 2020, 15:00

На своїх сторінках у російських соцмережах Катерина Сляднєва перебуває в групах знайомств з іноземцями, а також у спільноті "Комунізм – це модно". У четвер, 26 червня, президент України Володимир Зеленський звільнив заступника Голови Служби зовнішньої ...

У Раду пройшли б чотири партії, "Слуга" лідирує з антирекордним показником, - опитування

четвер, 2 липень 2020, 14:37

Чотири партії пройшли б до Верховної Ради, якби парламентські вибори проходили в найближчу неділю, передають Патріоти України. Згідно з результатами опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", парламентський рейтинг очолює партія "Слуга на...