Спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон назвав ухвалення пакета військової допомоги Україні критично важливим. За його словами, політичні ігри в цьому питанні є неприпустимими, передають Патріоти України.
Відповідну заяву Джонсон озвучив у коментарі журналістам. "Я роблю тут те, що я вважаю правильним. Я вважаю, що надання летальної допомоги Україні зараз є критично важливим... Ми не можемо гратися в політику з цим. Ми повинні діяти правильно", – сказав він.
Як пише американська газета The Hill, Джонсон має намір багато в чому покладатися на демократів, щоб вони найближчими днями внесли низку законопроєктів щодо допомоги Україні, Ізраїлю та іншим демократичним союзникам за кордоном.
Ця стратегія враховує нюанси управління в "розділеному" Вашингтоні, але збільшує ризик відставки Джонсона з посади через незадоволених республіканців, йдеться в статті.
Відхиливши ухвалений Сенатом США законопроєкт про допомогу Україні та Ізраїлю, схвалений демократами, спікер спробував заспокоїти "безкомпромісних критиків" Республіканської партії та обрати більш консервативний підхід до "спірної іноземної допомоги", пише газета.
Водночас Джонсон просуває проєкт закону про безпеку кордонів США, який також має на меті залучити консерваторів для голосування.
The Hill зазначає, що "багатовекторна стратегія" спікера з просування майже 100 млрд доларів на закордонну допомогу лише призвела до загострення в лавах "неспокійного правого флангу республіканців" та загрози його відставки.
Зокрема, троє "найжорсткіших" республіканців у Комітеті з процедурних питань блокуватимуть винесення законопроектів на голосування, йдеться в статті.
Така негативна реакція означає, що успіх законопроєкту залежить від голосів демократів – не лише щодо остаточних законопроєктів, коли їх буде винесено на розгляд, а й від процедурних резолюцій, які дозволять винести їх на голосування.
Незважаючи на різку критику, минулого тижня Джонсон заручився бажаною підтримкою ключового республіканця – колишнього президента Дональда Трампа, який сказав, що спікер "робить дуже хорошу роботу", пише The Hill.
Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...