"Пережив десять воєн!": Чому Україні треба повторити досвід Ізраїлю, - експерти

Україні, яка перебуває в стані війни з Росією вже більше п'яти років, є сенс не просто звернути увагу на досвід Ізраїлю, а й спробувати використовувати цей досвід на практиці. Про це йдеться в статті ZN. Відзначається, що Ізраїль живе і розвивається в умовах безперервної війни, яка триває вже 71-й рік, повідомляють Патріоти України.

"На наступний день після проголошення незалежності на молоду державу напали відразу п'ять арабських держав. Після чого Ізраїль пережив більше десяти воєн. Не програвши жодної. І зумів не тільки створити одну з найбільш боєздатних армій світу, а й стати одним зі світових лідерів з цілого ряду напрямків. З ростом ВВП від 2,8 млрд дол. в 1960-му до 365,6 млрд дол. в 2018-му. При населенні менше 9 млн осіб і відсутності яких би то не було знакових запасів природних копалин", - йдеться в матеріалі.

Факторів, що сприяли такому зростанню, безліч. Деякі, в силу різних причин, Україні не підходять. Але дещо, щоб не винаходити велосипед, можна і потрібно імплантувати.

Фактор номер один - діаспора

Саме завдяки впливу і активної позиції єврейського лобі США, Ізраїль багато в чому зміг і відбутися як держава, і вистояти на зорі незалежності. Отримавши гроші і зброю. І лобіювання інтересів Ізраїлю не припиняється донині. Що наочно видно і з позиції США в тій же ООН, і тих же кроках нинішньої адміністрації Білого дому.

Фактор номер два - армія

Армія, яка була створена через два тижні після проголошення незалежності і з коліс вступила у війну; армія, яка починала воювати, будучи практично беззбройною, зуміла в підсумку стати тим, чим є на сьогоднішній день. Вигравши, як говорилося вище, всі війни.

Ізраїльський ВПК користується не менш заслуженою повагою в світі, ніж ізраїльська армія. Такий бренд як автомат "Узі" знаменитий не менш, ніж автомат Калашникова. Але успіх ВПК, в тому числі і комерційний, досягнутий в куди більш серйозних областях, ніж стрілецька зброя. Починаючи від ракет, радарів, кіберзброї і БПЛА і закінчуючи системами ПРО. Тому що ізраїльські системи "Залізний купол" (нижній рівень системи ПРО), "Чарівна паличка" або "Праща Давида" (середній рівень системи ПРО) і "Хец" (вищий рівень системи ПРО) дійсно накрили країну надійним куполом.

Фактор номер три - камені буття

У тому, що Ізраїль називають найдемократичнішою країною на Близькому Сході, чимала заслуга ізраїльської судової системи. Яка може стати для України дуже серйозним об'єктом для прикладного вивчення.

Фактор номер чотири - економіка

Серед безлічі проривів і досягнень на одному з найпочесніших місць перебуває ізраїльський хай-тек. І по прибутковості ця галузь випереджає і ВПК, і багато інші успішні сфери економіки. Ізраїльські стартапи з кожним роком залучають все більше інвестицій, сума яких обчислюється в мільярдах доларів. Тільки за перший квартал 2019 року було залучено понад 1,5 млрд дол. А середні зарплати в області хай-тек більш ніж в два рази перевищують середні зарплати по країні. Досягнувши в минулому році рівня в еквіваленті - майже 175 тис. грн на місяць.

Хіти тижня. "Что ж вы друга бросили, друзья?!": Дубінський засмучений через небажання "слуг" захистити його від санкцій США

субота, 23 січень 2021, 3:00

Скандальний нардеп переконаний, що такі дії однопартійців дискредитують президента країни. За словами нардепа, він вкрай здивований небажанням і не готовністю колег по фракції «зібратися, щоб обговорити необхідну реакцію на інсценовані нечистоплотними ...

Хіти тижня. "Шел в гости к ВСУ, дошел и умер": У мережі показали фото застреленого на Донбасі найманця "ЛНР" (фото 16+)

субота, 23 січень 2021, 2:00

У мережі з'явилося фото терориста російсько-окупаційних військ, який 15 січня покинув позиції бойовиків на Донбасі та був застрелений. Знімками убитого, а також його зброї (РПК) поділився в Twitter блогер Necro Mancer, повідомляють Патріоти України. Ут...