Перші українські пілоти завершили базову підготовку на F-16 у Королівських ВПС Великої Британії й наразі навчаються керувати винищувачами у Данії. Про це повідомляє уряд Британії. Зазначається, що Велика Британія у серпні розпочала базову підготовку з пілотування і навчання англійської мови.
Навчання завершили шість досвідчених льотчиків-українців, ще десять пілотів-стажерів залишаються в Британії для продовження базової льотної підготовки та освоєння авіаційної медицини й тренувань у центрифузі.
"Я пишаюся підтримкою, яку Королівські ВПС надають наступному поколінню українських бойових пілотів і наземних екіпажів, які будуть першою лінією оборони у захисті неба України", - заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс.
Програма Британії покликана надати пілотам навички, необхідні для переходу до наступного етапу навчання на західних винищувачах, і наблизити українських пілотів до стандартного підходу до виконання польотів, прийнятого в НАТО.
"Хоча в перші місяці вторгнення Україна була дуже вразливою до атак російських літаків, безпілотників і ракет - за підтримки Великої Британії й наших союзників, Збройні сили України тепер здатні перехоплювати та знищувати переважну більшість боєприпасів, що атакують країну, захищаючи своє цивільне населення і життєво важливу інфраструктуру", - зауважив Шеппс.
Пілоти, які проходять базову льотну підготовку, проводять практичні заняття на літаках Grob Tutor, вивчаючи загальні процедури керування, пілотування за приладами, навігацію на середньому та низькому рівнях, а також польоти в строю.
Після завершення навчання в Британії пілоти пройдуть підготовку в іншій європейській країні з підвищення рівня льотної майстерності.
Також десятки українських авіаційних техніків проходять підготовку з англійської мови, орієнтовану на інженерні спеціальності.
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...