Перша велика спецоперація: Країни НАТО готуються очистити Чорне море від мін, - Bloomberg

Деякі країни з НАТО готуються провести спецоперацію з очищення Чорного моря від мін, кількість яких через війну в Україні регулярно збільшується. Про це повідомляє Bloomberg 20 листопада, передають Патріоти України.

Зазначається, що Туреччина, Румунія і Болгарія близькі до угоди, яка передбачає створення спільних сил для знешкодження мін, що потрапляють в їхню акваторію Чорного моря. 22 листопада в Анкарі відбудеться зустріч заступників міністрів оборони трьох країн, де вони остаточно обговорять деталі.

Анонімні джерела, які й поділилися цією інформацією, не мають даних, чи буде того ж дня підписано угоду.У Міністерствах оборони Туреччини, Румунії та Болгарії офіційно не коментували ймовірність тристороннього співробітництва.

"У разі досягнення домовленості мінні тральщики не вважатимуться операцією НАТО, але стануть першою великою спільною акцією чорноморських союзників відтоді, як президент Володимир Путін віддав наказ про початок війни в Україні в лютому 2022 року", — ідеться в повідомленні.

До слова, у виданні зазначили, що напередодні головком ВМС Туреччини адмірал Еркюмент Татліоглу виступив проти того, щоб у Чорному морі були присутні військово-морські сили інших членів НАТО, зокрема й США. В Анкарі вважають, що це лише посилило б напруженість у регіоні.

Буйство слуг Зеленського: Головнокомандувач Залужний не мав подавати жодного плану Безуглій та її комітету, - Костенко (відео)

середа, 29 листопад 2023, 9:23

Полковник СБУ та ветеран війни з росією як правник, роз'яснив очевидні речі - атака "слуг" побудована на пустому місці. Для повалення Главкома пані Безуглій та тим хто за нею стоїть варто було підготуватися краще. Як підкреслив він, завдання комітету —...

"Найбільша загроза Заходу": Росія готова захопити кілька країн Європи, підтримка України - питання виживання, - президент Чехії

середа, 29 листопад 2023, 9:14

Чеський лідер Петр Павел сказав, що імперські амбіції Росії не матимуть кордонів, якщо їх не встановити. Захід повинен продовжувати підтримувати Україну в політичному, економічному, гуманітарному та військовому аспектах. Росія являє собою найбільшу заг...