Перший поставив питання повернення Криму у всеєвропейському масштабі: Помер великий друг України

Помер співголова Міжпарламентської ради Україна - НАТО, глава Комітету закордонних справ латвійського Сейму, дипломат Оярс Калниньш. Він підтримував Україну на шляху до Північноатлантичного альянсу і сприяв її вступу до Євросоюзу, передають Патріоти України.

Свої співчуття у ніч на п'ятницю, 15 жовтня, висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Twitter. "Передаю свої співчуття родичам Оярса Еріксена Калниньша і латвійському народу в зв'язку з його смертю. Нехай його назавжди запам'ятають як власника великого розуму, борця за права людини і свободу Латвії від радянської окупації, великого друга України і захисника "Кримської платформи". Його буде не вистачати", - йдеться в повідомленні глави українського МЗС.

Голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв зазначив, що спілкувався з латвійським дипломатом кілька днів тому і він був сповнений сил і планів. "Всього три дні тому обговорювали з Калниньшем плани по просуванню України в НАТО, зустрічі в Одесі в кінці жовтня і навесні в Києві на сесії ПА НАТО. А сьогодні його не стало... Пішов великий Друг України", - написав член фракції "Слуга народу ". Він зазначив, що Калниньш завжди підтримував Україну на її шляху до Північноатлантичного альянсу і сприяв цьому. "Він був співголовою неформальної групи підтримки "Кримської платформи" в ПА НАТО", - уточнив Черняєв.

Про причини смерті поки нічого не говорять.

Для довідки: Оярс Калниньш народився 22 жовтня 1949 року. Він працював послом Латвії в США в 90-і роки. Дипломат присвятив своє життя відновленню незалежності Латвії від СРСР. Завдяки його зусиллям країна стала членом НАТО. В останні 10 років очолював комітет закордонних справ латвійського Сейму. Без участі Калниньша не відбувалося жодна подія, що стосується ролі України в рамках ПА НАТО. Латвієць визнавав Росію агресором по відношенню до України.

"Привет русским дезертирам": Як грузини зустрічають росіян, які тікають від мобілізації (відео)

четвер, 29 вересень 2022, 11:44

Російський диктатор Володимир Путін оголосив мобілізацію в країні, через що на кордоні між Грузією та РФ утворився 20-кілометровий затор, який видно навіть з космосу, зазначають Патріоти України. Щоб швидше дістатися до КПВВ люди купують самокати та ве...

Через два дні святкував би 21-річчя: На Харківщині "денацифікували" окупанта із загону "Боба Марлі", який знищував Маріуполь (фото)

четвер, 29 вересень 2022, 11:25

Під час визволення населених пунктів Харківської області наші війська знаходять трупи ліквідованих окупантів прямо на вулицях. У селі Піски-Радьківські виявили тіло 21-річного бійця армії РФ із випискою з військкомату, передають Патріоти України. Про ц...