Петро Порошенко закликав президента Білорусі припинити насильство проти громадян і домовитись з опозицією про позачергові вибори

П’ятий президент України та лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко закликав владу Білорусі негайно припинити насильство та оголосити дострокові вибори. Про це йдеться у заяві Петра Порошенка, зазначають Патріоти України.

"У ці дні увага України, всієї Європи і світу прикута до подій в сусідній Білорусі, де розгортається глибока політична криза.

Для України і для мене особисто Білорусь завжди була і буде особливо важливою країною. Білоруси – традиційні друзі і партнери українського народу, щирі, миролюбні і добропорядні брати по крові і духу.

Демократична, стабільна, процвітаюча і незалежна Білорусь є одним з ключових чинників безпеки та добробуту України.

Тому я не можу мовчки спостерігати за тим, як Білорусь сповзає у вир хаосу і політичної невизначеності.

Білоруська влада повинна знайти відповідь на вимоги білоруського суспільства, яке прагне і готове до демократичних змін у житті держави.

Насильству, масовим репресіям не місце в сучасному цивілізованому світі.

Вважаю, що білоруській владі необхідно негайно припинити насильство проти своїх громадян і водночас не допустити провокацій і підбурювань до насильства. Це – перше.

По-друге, звільнити з в’язниць і місць утримання політичних в’язнів та мирних протестувальників і припинити переслідування політичних опонентів.

По-третє, забезпечити інклюзивний та відкритий діалог влади з білоруським суспільством. Поважати право на свободу ЗМІ та думки, як і безперешкодного доступу до всесвітньої мережі Інтернет.

По-четверте, оголосити про проведення дострокових президентських виборів у Білорусі із широким залученням БДІПЛ/ОБСЄ та Ради Європи, запросити для спостереження представників провідних міжнародних організацій і структур, що сприятиме довірі виборчому процесу.

По-п’яте, закликаю українську владу у контакті з нашими партнерами по Люблінському трикутнику призначити Спеціального представника України щодо Білорусі, який повинен активно сприяти врегулюванню ситуації і підтвердити стратегічну роль нашої держави в регіоні. Необхідно також напередодні запланованого на п’ятницю засідання Ради Міністрів ЄС організувати контакти представників ЄС з МЗС Білорусі для з’ясування та вирішення проблемних питань, пов’язаних із політичною кризою в Білорусі.

І вкотре закликаю міжнародну спільноту: пильнуйте за діями російського агресора, який лише чекає зручної нагоди для того, щоб покінчити з білоруською державністю та незалежністю. Говорю про це, адже точно знаю, що тривалий час увагу агресора на себе замикала Україна.

Сьогодні Європа має думати і діяти стратегічно. Ми не маємо права втратити Білорусь. Нікому – ані білоруській владі, ані білоруському народу, ані Євросоюзу, і тим паче Україні – не потрібна Білорусь як західна провінція Російської неоімперії. Ми не маємо дати жодного шансу мародерству Кремля.

Політична партія «Європейська Солідарність» продовжить координувати подальші дії з міжнародними партнерами в рамках Європейської народної партії, Міжнародного демократичного союзу та міжпартійної взаємодії.

Європейська та демократична Білоруська держава у наших спільних інтересах!"


Скаже, що "друг дав поносити"?: У "слуги народу" в Раді помітили незадекларований годинник Rolex (фото)

п’ятниця, 18 вересень 2020, 12:30

Народний депутат від "Слуги народу" Андрій Задорожний засвітив у Верховній Раді годинник Rolex Submariner, вартістю від 17 до 24 тисяч доларів. Ексклюзивне фото нардепа з аксесуаром зробив кореспондент "Апострофа", повідомляють Патріоти України. Разом ...

З архіву ПУ. Махав руками і сміявся: Богдан передражнював Порошенка в Раді (відео)

п’ятниця, 18 вересень 2020, 12:00

Президента поведінка глави ОПУ тільки потішила. Глава Офісу президента Андрій Богдан дивно поводився під час виступу п'ятого президента України, голови партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка з трибуни Верховної Ради. Незрозумілу активність Б...