П'ять мільярдів людей загинуть в ядерній війні з подальшим глобальним голодом: Вчені озвучили моторошний прогноз

П'ять мільярдів людей загинуть у сучасній ядерній війні з подальшим глобальним голодом, викликаним блокуючою сонячне світло сажею в атмосфері, що набагато перевищить втрати, викликані смертельними вибухами, передають Патріоти України.

Повномасштабна війна між США і Росією знищить більше половини людства, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Food.

Згідно з заявою, що супроводжує дослідження, команда Університету Рутгерса прийшла до такої кількості загиблих, оцінивши, наскільки постраждають світові врожаї сільськогосподарських культур, оскільки дрейфуючі Хмари блокують сонячне світло, що живить рослини, якими харчуються люди.

По-перше, дослідники оцінили кількість попелу, який буде викинутий ядерними війнами різного масштабу, коли згорять великі міста в Індії, Пакистані, США або Росії. Потім вони завантажили це в інструмент прогнозування клімату, який фінансується урядом США, щоб відстежувати, як цей попіл буде рухатися по всьому світу, а також де і наскільки сильно це вплине на виробництво продуктів харчування.

У разі ядерної війни між США і Росією модель показала, що вітри планети будуть піднімати в небо хмари диму і твердих частинок над великими експортерами продовольства, такими як США, Китай, Німеччина і Великобританія.

Падіння врожайності в цих країнах викличе каскад наростаючих наслідків, які залучать до кризи весь інший світ. З падінням врожаю падає і експорт продовольства, що призведе до поширення голоду по Африці і Близькому Сходу, виживання яких залежить від імпорту продовольства.

За цим сценарієм три чверті людей на Землі будуть голодувати протягом двох років після припинення падіння ракет - і це буде тільки початок.

Через три-чотири роки після обміну ядерними ударами глобальні врожаї сільськогосподарських культур, тварин і риби впали б на 90 відсотків, що призвело б до подальшого поширення голоду, руйнувань і краху, а також до запуску інших циклів зворотного зв'язку.

За словами співавтора Лілі Ся з Rutgers, багато деталей того, в якій мірі при такому обміні постраждають врожаї, залишаються неясними.

"Наприклад, озоновий шар буде зруйнований в результаті нагрівання стратосфери, що призведе до посилення ультрафіолетового випромінювання на поверхні, і нам необхідно зрозуміти, як це вплине на запаси продовольства", — додав Ся.

Така війна повинна була б досягти масштабів повномасштабного обміну між наддержавами, щоб поширити голод далеко за межі зони вибуху.

Навіть під час найбільш обмеженої ядерної війни, яку досліджувала команда — локальний обмін ядерними ударами між Індією та Пакистаном — глобальне виробництво продуктів харчування впало б на 7 відсотків через сажу і попелу від вибухів, що потрапляють в атмосферу.

Це число набагато менше, ніж кількість неврожаю, отримане моделлю для тематичного дослідження США і Росії. Але це також більше, ніж будь-яке порушення світових запасів продовольства з тих пір, як Продовольча і сільськогосподарська організація ООН почала відстежувати їх. Таке руйнування вдарить по світу, який вже стоїть перед перспективою падіння врожайності через зміни клімату.

Кремлівська спецоперація "Зачистка" триває? Упав зі сходів і вже не піднявся ексректор Московського авіаційного інституту

неділя, 25 вересень 2022, 11:29

Колишній ректор Московського авіаційного інституту (МАІ) Анатолій Геращенко загинув через нещасний випадок. Йому було 72 роки. Відомий учений упав зі сходів у стінах рідного вишу, якому віддав 45 років життя. Геращенко пролетів кілька сходових маршів т...

Не*** шастать: Найбільший аеропорт у Польщі більше не пропускатиме росіян

неділя, 25 вересень 2022, 10:59

Від понеділка, 26 вересня, громадянам країни-терористки Росії буде заборонено в'їзд до Польщі через аеропорт Шопена у Варшаві, який є найбільшим у Польщі і в той же час один з найбільших у Центральній Європі. Заборона також поширюється на інші повітрян...