Петро Порошенко під час виступу у Раді з міжнародних відносин у Вашингтоні розповів, що потрібно для перемоги України у війні проти російської агресії. За словами Порошенка, план перемоги передбачає п'ять умов:
надання Україні необхідних озброєнь,
посилення санкцій проти Росії,
створення міжнародного суду над російськими злочинцями,
фінансова підтримка України та членство в НАТО.
«Як ми можемо зупинити війну? Тому що переговори матимуть сенс лише наприкінці, коли припиниться війна. Я пропоную свій план, як це зробити. По-перше, зброя. Зараз важлива протиповітряна оборона. І якщо ви питаєте мене про мету мого візиту, я хочу зустрітися з конгресменами, із сенаторами, з людьми з Білого дому і передати цю інформацію», – повідомив Порошенко.
«Це війна нового типу, якої не було в історії. Це війна безпілотників, війна далекобійної та високоточної артилерії. Це війна радіоелектронних систем. Це та війна, якій точно потрібні реактивні винищувачі – щоб зупинити російське домінування в повітрі», – пояснює Порошенко.
«Друге – санкції та ембарго. Вони працюють. Разом із мобілізацією вони, безумовно, мають величезний ефект всередині Росії, і санкції мають бути екстериторіальними. Санкції повинні встановлювати максимальні ціни на нафту і газ», – вважає Петро Порошенко.
«Справедливість. Ми повинні передбачити кроки, можливо, використовуючи механізм ООН, можливо, створити спеціальний трибунал. Але має бути відповідальність за військові злочини, які відбувалися в Бучі, в Чернігові, в Гостомелі, у Ворзелі, в Маріуполі та інших містах», – вважає Порошенко.
«Пункт номер чотири – фінансова підтримка, підтримка критичної енергетичної інфраструктури. І тільки тоді ми будемо говорити про те, як будувати нову Україну. Зараз нам потрібно зберегти Україну, а потім говорити про те, як будувати нову Україну після перемоги», – вважає Петро Порошенко.
«І п’яте чи, можливо, перше – членство в НАТО. У світі не існує іншої форми гарантії безпеки, крім НАТО. Після війни ми створили Раду Безпеки ООН – і агресор є постійним членом Ради Безпеки ООН з правом вето. Повністю знищено не тільки Раду Безпеки, але й весь післявоєнний механізм безпеки, який створювався. Як ми можемо його зберегти? Викинути росію з Ради Безпеки. У цій ситуації ми, українці, не приймемо, що «добре, треба говорити про механізм, може, якийсь інший». Забудьте про це», – закликав п’ятий президент.
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...