
Українські війська радіоелектронної боротьби на початку повномасштабного вторгнення Росії 2022 року, під час оборони Києва, подавлювали частоти російської авіації, транслюючи льотчикам-окупантам похоронний марш. Про це розповів начальник Головного управління РЕБ та кібербезпеки Іван Павленко в інтерв'ю "Українській правді", передають Патріоти України.
"У перші дні війни, коли "орки" літали в районі Києва, ми використовували радіостанції для того, щоб здійснювати радіоподавлення управління авіації противника. Хлопці тоді записали похоронний марш, який лунав в ефірі у росіян. Я вам кажу, вони тоді міняли частоти миттєво. 10 секунд – зміна. Позитивний ефект одразу. Такі перелаштовування на інші частоти є прямим підтвердженням того, що радіоподавлення було успішним", - зазначив він.
Іван Павленко також зауважив, що роботу РЕБ дуже важко оцінити, бо її не видно на перший погляд, тому оцінка дається у відсотках. "Ефективність РЕБ завжди вимірюється у відсотках. Тому що все це випромінювання, його не можна пощупати. Наприклад, беремо мережу зв'язку танкового батальйону. Там є 10, припустимо, радіоліній. Якщо ми подавили всі радіолінії, то зв'язок називається зірваний, це 100%. Якщо подавили 70%, то це називається порушено. Якщо подавили 50%, це називається ускладнено. Так рахується ефективність радіоелектронної боротьби на прикладі зв'язку", - пояснив Павленко.
Російські силовики затримали ексвійськового Олександра Луніна після його заяв про нестабільність в армії РФ та потенційний бунт проти Кремля. Напередодні він оприлюднював відео з різкими зверненнями до Володимира Путіна. Росіянина арештували за заклик ...
У вересні в Росії, після виборів до Держдуми, буде оголошено нову хвилю мобілізації. Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України, передають Патріоти України. До голосування, які відбуватиметься протягом 18-20 вересня, Кремль, як зазначається, ...