"Серед обвинувачень – змова з метою скоєння воєнних злочинів, зокрема воєнних злочинів, оголошених міжнародною спільнотою поза законом після Другої світової війни, – незаконне ув'язнення, катування й нелюдське поводження. [...] Ми стверджуємо, що у квітні 2022 року два командири російських сил Сурен Сейранович Мкртчян і Дмитро Будник, а також два солдати нижчого рангу, імена яких Валерій і Назар, скоїли воєнні злочини проти американського громадянина, який проживає в Україні з 2021 року", – сказав генпрокурор США.
Він наголосив, що американець, який проживав у Миловому, був відповідно до міжнародного права "захищеною особою". "Після вторгнення російських військ у Милове потерпілого викрали з його будинку троє обвинувачених – Мкртчян, котрий був одним із командирів, а також Валерій і Назар, солдати нижчої ланки, – та їхні спільники. Ми стверджуємо, що під час викрадення обвинувачені кинули оголену жертву на землю, зв'язали йому руки за спиною, направили пістолет йому в голову й побили його ногами, кулаками і прикладами зброї", – заявив Гарланд.
За даними американського слідства, обвинувачені 10 днів тримали американця в комірчині, катували під час допитів, били пістолетом і кулаками, роздягали, фотографували й погрожували зґвалтувати, інсценували спробу вбити його і примушували до фізичної праці.
Генпрокурор США подякував американським відомствам, які допомагали в розслідуванні, а також "неймовірній мужності" партнерів в Україні, зокрема Генеральній прокуратурі України.
"Ця історія має чітко показати, що в міністерства юстиції – і в американського народу – довга пам'ять. Ми не забудемо звірства в Україні. І ми ніколи не перестанемо працювати над тим, щоб притягнути винних до відповідальності. Протягом усієї нашої роботи ми й надалі покладатимемося на верховенство закону", – наголосив Гарланд.
Милове розташоване на правому березі річки Дніпро, цю територію українська армія деокупувала восени 2022 року.