Підозрюють у шпигунстві: У Румунії обшукали "дочку" російської "Газпром нефти"

Прокурори Управління з розслідування організованої злочинності та тероризму Румунії (DIICOT) провели обшуки за декількома адресами в Тімішоарі та Бухаресті, пов'язаними з компанією NIS Petrol. Остання контролюється російською "Газпром нефтью". NIS Petrol звинувачують у шпигунстві, повідомляють Патріоти України.

"Прокурори DIICOT прибули в понеділок у кілька місць у Тімішоарі та Бухаресті, яка належать компанії NIS Petrol, контрольованій російською компанією "Газпром нефтью", в рамках кримінального розслідування, спрямованого на незаконну передачу комп'ютерних даних та службової таємниці", – повідомили агентству AGERPRES в судових органах.

Як пише Vocea Timisului з посиланням на джерела в DIICOT, на основі інформації та спеціальних процедур виникли обґрунтовані підозри, згідно з якими низка конфіденційних документів, класифікованих як службова таємниця, була передана через треті сторони.

NIS Petrol – сербська нафтова компанія, яка працює у Південно-Східній Європі. Вона входить до російської групи "Газпром нефть".

"Газпром нафти" належить 50% її статутного капіталу, 29,87% акцій володіє Сербія та 6,15% – "Газпром". Компанія займається розвідкою та видобутком нафти та газу в Румунії та Боснії та Герцеговині, а також володіє заправками в країнах Східної Європи.

Раніше монополіст "Газпром" відзвітував про падіння видобутку газу у 2022 році. Так, у січні-вересні компанія видобула 313,3 млрд куб. м природного газу, що на 17,1% (64,8 млрд куб. м) менше, ніж у 2021-му. Водночас експорт палива до країн далекого зарубіжжя становив 86,9 млрд куб. м – це на 40,4% (на 58,9 млрд куб. м) менше, ніж за той же період минулого року.

Попит на газову компанію із газотранспортної системи на ринку сировини за цей період зменшився на 4,1% (7,2 млрд куб. м). Про це повідомляє прес-служба монополіста у Telegram 3 жовтня.

"Як тільки ви починаєте...": Київ має нестандартно реагувати на тактику Путіна, - швейцарський експерт

субота, 20 квітень 2024, 7:38

Відео з фронту свідчать про те, про що вже давно говорять військові експерти, Росія має проблеми з постачанням достатньої кількості матеріалів для війни в Україні, передають Патріоти України. На кадрах видно, як російські військові пересуваються прифро...

Ситуація патова для всіх? Росіяни посилюють мобілізацію для наступу, але їм це може не допомогти, - ISW

субота, 20 квітень 2024, 7:30

Російські війська посилюють криптомобілізацію напередодні очікуваної наступальної операції влітку 2024 року. Однак їм буде складно швидко створити ефективні резерви на оперативному і стратегічному рівнях через великі втрати на фронті в Україні та у вип...