Прокурори Управління з розслідування організованої злочинності та тероризму Румунії (DIICOT) провели обшуки за декількома адресами в Тімішоарі та Бухаресті, пов'язаними з компанією NIS Petrol. Остання контролюється російською "Газпром нефтью". NIS Petrol звинувачують у шпигунстві, повідомляють Патріоти України.
"Прокурори DIICOT прибули в понеділок у кілька місць у Тімішоарі та Бухаресті, яка належать компанії NIS Petrol, контрольованій російською компанією "Газпром нефтью", в рамках кримінального розслідування, спрямованого на незаконну передачу комп'ютерних даних та службової таємниці", – повідомили агентству AGERPRES в судових органах.
Як пише Vocea Timisului з посиланням на джерела в DIICOT, на основі інформації та спеціальних процедур виникли обґрунтовані підозри, згідно з якими низка конфіденційних документів, класифікованих як службова таємниця, була передана через треті сторони.
NIS Petrol – сербська нафтова компанія, яка працює у Південно-Східній Європі. Вона входить до російської групи "Газпром нефть".
"Газпром нафти" належить 50% її статутного капіталу, 29,87% акцій володіє Сербія та 6,15% – "Газпром". Компанія займається розвідкою та видобутком нафти та газу в Румунії та Боснії та Герцеговині, а також володіє заправками в країнах Східної Європи.
Раніше монополіст "Газпром" відзвітував про падіння видобутку газу у 2022 році. Так, у січні-вересні компанія видобула 313,3 млрд куб. м природного газу, що на 17,1% (64,8 млрд куб. м) менше, ніж у 2021-му. Водночас експорт палива до країн далекого зарубіжжя становив 86,9 млрд куб. м – це на 40,4% (на 58,9 млрд куб. м) менше, ніж за той же період минулого року.
Попит на газову компанію із газотранспортної системи на ринку сировини за цей період зменшився на 4,1% (7,2 млрд куб. м). Про це повідомляє прес-служба монополіста у Telegram 3 жовтня.
Повітряні сили ЗСУ 12 липня оприлюднили у Facebook відео роботи зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall по російських БПЛА, передають Патріоти України. Військові наголосили, що час і місце залишать у таємниці, але зазначили, що ...
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...