Підозрюють у роботі на розвідку Кремля: У Данії арештували росіянку

У Данії спецслужби 11 червня заарештували громадянку Росії, яку звинуватили в сприянні роботі іноземній розвідувальній службі. Про це повідомила Данська служба безпеки та розвідки, передають Патріоти України з посиланням на суспільний мовник Данії DR.

Зазначається, що арешт пов'язаний із публікацією "в кількох європейських ЗМІ" про російський державний фонд - Правфонд, що базується в Москві і в якому на ключових посадах протягом кількох років працюють співробітники розвідки.

Жінку звинувачують у порушенні статті 108 Кримінального кодексу Данії, яка стосується надання іноземній розвідувальній службі можливості діяти в Данії, зокрема співпраці з метою здійснення впливу.

Жінка є однією з найвідоміших представниць російської громади в Данії. Серед іншого, вона керує консультаційним центром для російськомовних в одному з міст Зеландії. Згідно з внутрішніми документами, з 2017 року цей центр отримав від Правфонду щонайменше 338 тисяч данських крон.

Як очікується, жінку відпустять після допиту. За даними західних розвідок, московський Правфонд насправді є частиною російської пропагандистської кампанії зі створення історій про дискримінацію російськомовних громадян за кордоном.

ЄС виписав штраф Угорщины: Орбан погрожує перекласти виплату на тих, хто допомагає Україні

неділя, 23 червень 2024, 11:53

Прем'єр-міністр країни Віктор Орбан пообіцяв компенсувати ці збитки за рахунок установ, які допомагали Україні у її боротьбі проти російського агресора, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. Під час свого візиту до Берліна в п'ятницю Ор...

"Є об'єктивні речі": Огризко розповів, як Захід перейшов власні червоні лінії і які наслідки це матиме для РФ

неділя, 23 червень 2024, 10:57

Сполучені Штати дозволили завдавати ударів по території РФ далекобійними ракетами (до 300 кілометрів) - і цей процес прискориться. Все через те, що Захід перейшов власні "червоні лінії", які стримували їх у прийнятті рішень щодо війни в Україні останні...