Підсумки зустрічі Зеленського і Ердогана в Туреччині: Президенти зробили спільну заяву про деокупацію Криму і Донбасу

Також було досягнуто домовленості про новий формат українсько-турецького діалогу, який буде проходити у вигляді щорічних зустрічей міністрів закордонних справ і міністрів оборони.

У п'ятницю, 16 вересня, під час робочого візиту до Туреччини президент України Володимир Зеленський зробив спільну заяву з турецьким лідером Реджепом Ердоганом, в якій, зокрема сказано про докладання зусиль до деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь і відновлення контролю України над окремими районами Донецької та Луганської областей. Текст заяви опубліковано на офіційній сторінці глави української держави, повідомляють Патріоти України.

У заяві сказано, що Турецька Республіка підтверджує свою беззастережну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах і вітає співпрацю в рамках Кримської платформи, ініційованої Україною. "Ми погоджуємося продовжити докладати зусилля, спрямовані на деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також відновлення контролю України над окремими районами Донецької та Луганської областей України", - підкреслили в документі глави держав.

Крім того, Зеленський і Ердоган домовилися координувати спільні зусилля для забезпечення захисту прав людини в окупованому Криму, а також для звільнення всіх незаконно ув'язнених громадян України.

Турецька Республіка також підтвердила свою підтримку членства України в НАТО. Для досягнення критеріїв членства в Альянсі, будуть проводитися спільні військові навчання.

Під час зустрічі Зеленського і Ердогана було досягнуто домовленості про новий формат українсько-турецького діалогу, який буде проходити у вигляді щорічних зустрічей міністрів закордонних справ і міністрів оборони за формулою "два плюс два" (квадрига).

"Наголошуємо на важливості об'єднання зусиль для зміцнення миру, безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні в рамках регіональних механізмів і НАТО", - йдеться в тексті заяви.

Також в документі наголосили на важливості якнайшвидшого завершення переговорів щодо Угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою.

"Дебильное недогосударство": Шарій образив Україну у відповідь на розслідування його фінансових махінацій

субота, 19 червень 2021, 18:44

Російський пропагандист Анатолій Шарій образив Україну. Коментуючи розслідування його фінансових махінацій в Україні, він написав образливі слова й цинічно заявив, щоб їх поширили. Це не перші висловлювання пропагандиста проти України. Адже він також б...

Стало відомо, скільки у Зеленського планують витратити бюджетних коштів на святкування 30-ї річниці незалежності України

субота, 19 червень 2021, 18:10

Кабінет міністрів планує витратити на святкування 30-ї річниці незалежності України 5 423,2 мільйона гривень. Про це йдеться у висновку Міністества фінансів до розпорядження Кабміну, зазначають Патріоти України. У графі "Вартісна величина впливу на пок...