Піонтковський пояснив провал армії РФ в Україні та назвав головну помилку Путіна

Президент Росії Володимир Путін роками вкладав величезні гроші у стратегічні ядерні озброєння замість того, щоб розвивати звичайні збройні сили. Ця помилка коштувала армії РФ провалу під час вторгнення в Україну.

Таку думку висловив російський публіцист та соціолог Андрій Піонтковський у розмові з російським правозахисником та блогером Марком Фейгіним.

За його словами, Путін повірив у "найграндіозніший фейк, який зіграв велику роль в історії країни, в її останньому кроці в прірву".Як зазначив експерт, "крик про те, що США створюють систему, здатну захистити їх від ядерної відповіді та зробити нас беззахисними – це була альфа та омега російської зовнішньої політики".

Піонтковський нагадав, що для США неприйнятною шкодою є навіть одна ядерна боєголовка, яка впала на їхню територію. За його словами, російські ядерні сили, в якому б стані вони не були, з таким завданням впоратися можуть, що є запорукою взаємного ядерного стримування.

"Але мабуть безграмотного підполковника (Путіна — ред.)... переконали якісь шахраї з конструкторських бюро, що існуючої системи ядерної зброї недостатньо, що для Росії треба створювати нові види ядерної зброї. Великі гроші були витрачені — всі ці "Посейдони", "Сармати"... Особливо мене захоплювали атомні ракети з ядерним двигуном, здатні рухатися нескінченно непередбачуваною траєкторією. Ця вправа дуже швидко скінчилася катастрофою в Північному морі, коли загинуло півтора десятка розробників з ядерного інституту", — розповів експерт.

Як підкреслив Піонтковський, "колосальні кошти були вкладені у зовсім непотрібні речі", тому що одна ракета у будь-якому випадку досягне території США у разі обміну ядерними ударами.

"Але вдало для людства та українських Збройних сил ці величезні вкладення у абсолютно безглузді стратегічні ядерні потенціали відгукнулися тим, що виявилося — армія голенька в найголовніших характеристиках конвенційної війни... Танкові армії були розгромлені в перші дні війни, коли вони безглуздими колонами вишикувалися в поході на Київ... Немає ніякого панування у повітрі російської авіації... Потім з'ясувалося, що це війна артилерії, і виявилося, що гаубиці та ракетні системи HIMARS на покоління перевершують відповідні російські озброєння... Армія виявилася таким же суцільним фейком", — заявив він.

Окупанти змінюють напрямки своїх ударів: Представник ГУР Міноборони розповів, що стає головною ціллю для атак

середа, 22 березень 2023, 23:52

Ворог переорієнтовує напрямки для завдавання ракетних ударів по Україні. Енергетична інфраструктура залишиться під прицілом. Водночас головною ціллю стають військові об'єкти, а також концентрація військ ЗСУ і логістика. Про це в інтерв'ю розповів засту...

Майор, капітан і "вагнерівці": Офіцер ЗСУ розповів про свіжі втрати РФ (фото)

середа, 22 березень 2023, 23:15

На українській землі ліквідовувано ще низку російських окупантів, у тому числі знищений майор-"мобік" Дім Сундуков та капітан Рушан Тагаєв, повідомляють Патріоти України. "Вантажем 200" також стали два члени російської приватної військової компанії "Ва...