
Ініціатива щодо інспекції позицій ЗСУ на Донбасі є провокацією Росії нового типу. Таку думку висловив екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передають Патріоти України.
"Ця інспекція, яка була погоджена на території, контрольованій нами – це більше, ніж банальна провокація. Це класична провокація, яка є, якщо хочете, провокацією нового типу", – заявив він.
За словами дипломата, мета цієї провокації – змусити українську сторону йти на подальші поступки в ситуації, коли припинення вогню на Донбасі має особливе значення напередодні місцевих виборів.
"Вся логіка цієї провокації – зробити Донецьк і Луганськ фактично стороною процесу в плані безпеки, а безпека абсолютно критична. Спочатку починаємо розмову стосовно питань безпеки, потім Кремль дотисне щодо їх визнання, легітимізації, а потім – початок федералізації", – пояснив Клімкін логіку дій Кремля.
У російському інформаційному просторі почали з'являтися сценарії можливої ізоляції окупованого Криму. Один із воєнних блогерів, якого пов'язують із Міністерством оборони РФ, опублікував схему під назвою «Кримський міст як кінцева мета блокади Криму». П...
Поточна ситуація створює для білоруського керівництва серйозні ризики, оскільки виконати вимоги України без роздратування Москви неможливо, а ігнорування закликів Києва загрожує перенесенням бойових дій на територію Білорусі, передають Патріоти України...