Після аварії на ЧАЕС всім стало ясно, що СРСР нікого з громадян ні від чого не захищає, - Портников

Публіцист Віталій Портников вважає, що аварія на ЧАЕС була першою ознакою банкрутства СРСР та прискорила здобуття Україною незалежності. Таку думку Портников висловив в ефірі програми “Суботній Політклуб”, передають Патріоти України.

“Нам потрібно розуміти, що Чорнобиль це одна із подій, яка прискорила здобуття Україною незалежності. Адже аварія на ЧАЕС - це ознака банкрутства СРСР. Після аварії всім стало ясно, що ця держава нікого ні від чого не захищає і здатна діяти як якесь стихійне лихо. Факт того, що радянське керівництво не хотіли адекватно діяти під час аварії є беззаперечним, оскільки вони не хотіли брати на себе відповідальність.” - пояснив Портников.

Портников порівняв дві події, які стались майже одночасно - аварія на ЧАЕС та землетрус у Вірменії. За його словами, на ліквідацію наслідків землетрусу радянське керівництво витратило більше ресурсів, аніж на аварію на ЧАЕС.

“Коли сталась аварія на ЧАЕС, майже одночасно Вірменію сколихнув землетрус. Тоді на ліквідації наслідків землетрусу голова союзного уряду Микола Рожков був чи не прорабом. Тобто, керівництво СРСР готове було взяти на себе відповідальність за землетрус, бо це було природне явище. З Чорнобилем же інша історія. Про будівництво ЧАЕС прийняло рішення ЦК КПРС. Тому і відповідальність лежала на керівництві Комуністичної партії,” - додав Портников.

Джерело: Еспресо.ТV

"Ми не зобов'язані враховувати думки сусіда": Болгарія та Румунія "поставили на місце" Кремль після вимог щодо НАТО

п’ятниця, 21 січень 2022, 22:44

Глава болгарського уряду Кирило Петков нагадав Кремлю про право його країни приймати рішення про питання безпеки та співпрацю з партнерами по Альянсу без урахування думок найближчих сусідів, передають Патріоти України. "Болгарія - суверенна країна, яка...

Через російську агресію: Канада надасть Україні $120 млн - Трюдо

п’ятниця, 21 січень 2022, 22:05

Канада надасть Україні кредит у розмірі 120 млн канадських доларів. Кошти виділять у зв'язку з триваючими спробами Росії дестабілізувати Україну, заявив у п'ятницю прем'єр-міністр Джастін Трюдо, повідомляють Патріоти України з посиланням на CTVNews. "Р...