Загальний тон президента Володимира Зеленського щодо США, Байдена, Європейського союзу, Макрона і Меркель був досить незадоволеним. Репліки звучали де-факто як відкриті претензії. При цьому з контексту ясно, що невдоволення викликає не стільки історія з "Північним потоком-2", як те, що США ставлять певні умови Зеленському. Про це у своєму Telegram-каналі пише відомий український політолог Олексій Голобуцький, коментуючи міжнародні підсумки прес-конференції Зеленського, передають Патріоти України.
"Деякі джерела зазначають, що ці умови торкаються, зокрема, і голови ОП Єрмака – від Зеленського вимагають звільнити особу, що має незрозумілий і нелегітимний, але явно дуже значний вплив на формування внутрішньої і зовнішньої політики України. Інцидент з поясненнями до планованого на 16-20 травня, але так і не реалізованого візиту Єрмака до США, що це «друга людина в українській владі», ситуацію явно не покращив. Виправдання, що це «особиста ініціатива Постернака і його власні визначення», не допомогли.
Все це, схоже, на даний момент створило в Зеленського переконання, що на нього дійсно тиснуть з Білого дому. З Путіним Байден демонструє готовність до діалогу і спільних проєктів, з ЄС шукає компроміс щодо «Північного потоку-2», а Зеленський не отримав жодних гарантій, тим більше жодних ресурсів, жодної демонстрації підтримки. Натомість купу вимог в найрізноманітніших галузях. Ймовірно, саме це і спровокувало явно демонстроване на пресконференції охолодження Зеленського щодо зарубіжних партнерів", - пише політолог.
На його думку, Зеленський поки не змирився з прагматичним підходом Білого дому: як нормальні партнери, вони дотримуються підходу "увечері - гроші, вранці - стільці, можна стільці ввечері, але гроші - вперед". Тобто спочатку виконання їх вимог - а по суті це нормалізація внутрішньої політики України і подолання корупції, щоб ту ж допомогу не "роздерибанили". Америка після досвіду 20 століття вже прекрасно розуміє, що ніякі "аванси" себе не виправдовують, тому що ситуацію не виправляють: без введення нормального, прозорого режиму державного менеджменту все, що "влито" в країну-партнера, моментально "виллється" через офшори і підставні тендери.
"Тому це вже давно нереалістичний підхід: спочатку нам ПДЧ НАТО, підтримку, ресурси, пряме лобіювання економічних інтересів, а тоді колись потім, можливо, де-не-де, щось ми вчинимо щодо корупції. Можливо, Зеленський це навіть розуміє. Але прийняти не може, образа залишається.
От тільки цю образу зауважуємо не тільки ми: Америка теж все прекрасно в змозі побачити і зрозуміти. І неприємно здивуватись: звідки такі претензії, якщо це звичайна практика партнерства, при тому з доброго ставлення до України як союзника проти Москви. І власне цього доброго ставлення може суттєво поменшати після таких емоційних демонстрацій. А не хотілось би", - зазначив Голобуцький.
Політолог та директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Китай демонстративно показує світові: Росія - це його зона впливу. Кремль загруз у війні з Україною, яку хотів завершити за кілька тижнів, і при цьому не стає...
Президент України Володимир Зеленський підписав новий санкційний пакет, спрямований на удар по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних. Про це повідомляє Офіс президента, передають Патріоти України. Відповідний указ опублікували н...