"Після слів Зеленського США можуть образитися, і є через що", - політтехнолог Голобуцький

Загальний тон президента Володимира Зеленського щодо США, Байдена, Європейського союзу, Макрона і Меркель був досить незадоволеним. Репліки звучали де-факто як відкриті претензії. При цьому з контексту ясно, що невдоволення викликає не стільки історія з "Північним потоком-2", як те, що США ставлять певні умови Зеленському. Про це у своєму Telegram-каналі пише відомий український політолог Олексій Голобуцький, коментуючи міжнародні підсумки прес-конференції Зеленського, передають Патріоти України.

"Деякі джерела зазначають, що ці умови торкаються, зокрема, і голови ОП Єрмака – від Зеленського вимагають звільнити особу, що має незрозумілий і нелегітимний, але явно дуже значний вплив на формування внутрішньої і зовнішньої політики України. Інцидент з поясненнями до планованого на 16-20 травня, але так і не реалізованого візиту Єрмака до США, що це «друга людина в українській владі», ситуацію явно не покращив. Виправдання, що це «особиста ініціатива Постернака і його власні визначення», не допомогли.

Все це, схоже, на даний момент створило в Зеленського переконання, що на нього дійсно тиснуть з Білого дому. З Путіним Байден демонструє готовність до діалогу і спільних проєктів, з ЄС шукає компроміс щодо «Північного потоку-2», а Зеленський не отримав жодних гарантій, тим більше жодних ресурсів, жодної демонстрації підтримки. Натомість купу вимог в найрізноманітніших галузях. Ймовірно, саме це і спровокувало явно демонстроване на пресконференції охолодження Зеленського щодо зарубіжних партнерів", - пише політолог.

На його думку, Зеленський поки не змирився з прагматичним підходом Білого дому: як нормальні партнери, вони дотримуються підходу "увечері - гроші, вранці - стільці, можна стільці ввечері, але гроші - вперед". Тобто спочатку виконання їх вимог - а по суті це нормалізація внутрішньої політики України і подолання корупції, щоб ту ж допомогу не "роздерибанили". Америка після досвіду 20 століття вже прекрасно розуміє, що ніякі "аванси" себе не виправдовують, тому що ситуацію не виправляють: без введення нормального, прозорого режиму державного менеджменту все, що "влито" в країну-партнера, моментально "виллється" через офшори і підставні тендери.

"Тому це вже давно нереалістичний підхід: спочатку нам ПДЧ НАТО, підтримку, ресурси, пряме лобіювання економічних інтересів, а тоді колись потім, можливо, де-не-де, щось ми вчинимо щодо корупції. Можливо, Зеленський це навіть розуміє. Але прийняти не може, образа залишається.

От тільки цю образу зауважуємо не тільки ми: Америка теж все прекрасно в змозі побачити і зрозуміти. І неприємно здивуватись: звідки такі претензії, якщо це звичайна практика партнерства, при тому з доброго ставлення до України як союзника проти Москви. І власне цього доброго ставлення може суттєво поменшати після таких емоційних демонстрацій. А не хотілось би", - зазначив Голобуцький.

"Давайте говорити про це спокійніше": В ОП розповіли, коли Залужний розпочне роботу на посаді посла у Великій Британії

вівторок, 23 квітень 2024, 22:42

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний впродовж кількох тижнів має розпочати роботу на посаді посла у Великій Британії. Про це в ефірі на телеканалі "Київ" у вівторок, 23 квітня, заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, передають...

Втік із України ще 10 років тому: "Завгоспа" Януковича видворили з Литви

вівторок, 23 квітень 2024, 21:41

Литовська влада видворила з території країни колишнього голову Державного управління справами та одного із соратників колишнього президента України Віктора Януковича Андрія Кравця. Про це повідомляє литовське видання Delfi, передають Патріоти України. ...