"Пів Міноборони могло потрапити в полон": Резніков розповів про секретний бункер у Гостомелі

Міністр оборони Олексій Резніков зізнався, що міг би потрапити у полон, якщо на початку повномасштабного вторгнення РФ діяв за визначеним протоколом безпеки, передають Патріоти України.

Як зазначив міністр у подкасті УП, захищений командний пункт МОУ, куди міністр мав би їхати зі своєю командою, знаходився у Гостомелі, куди ворог, як потім стало очевидним, спрямував потужний удар у вигляді в тому числі масованої висадки десанту.

"ЗКП, який був закріплений за моїм персоналом, знаходився, будете сміятися, в Гостомелі, в захищеному місці, яке першим же потрапило в засідку. Теоретично, якби ми туди перемістилися хоча б за день-два, то в мене половина міністерства була б там. Майже в полоні. Тому ми просто розпорошилися по різних будівлях, які належать Міністерству оборони. Слава Богу, їх вистачає в Києві. Фінансистів я взагалі скомандував вивезти за межі Києва, щоб вони були в більш-менш безпечному місці і могли працювати", - зазначив Резніков.

У перші години повномасштабного вторгнення Росії будівля Міністерства оборони України перетворилася на укріплену бойову позицію. При цьому вище військове командування зберігало звичайний для себе спокій. Кабінет головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного перетворився на штаб управління обороною. Туди надходили доповіді з місць, де почалися бої, а в зворотному напрямку йшли команди і розпорядження.

Україна першою у світі отримає унікальні німецькі САУ RCH 155

понеділок, 4 грудень 2023, 1:45

Україна стала першим іноземним замовником новітньої німецької колісної самохідної артилерійської установки RCH 155. Збройні Сили України мають отримати 18 таких САУ. Закупівля вартістю у 216 мільйонів євро фінансується Федеральним урядом Німеччини, пов...

До депортації українських дітей Кремль залучив мотоциклетні банди – посол США

неділя, 3 грудень 2023, 23:40

Білорусь бере участь у депортації українських дітей, а до незаконного вивезення залучають недержавні організації. Про це розповіла пані посол США з особливих доручень Бет Ван Шаак під час конференції у Торонто, передають Патріоти України. «Ми маємо інф...