"Північний потік-2" дозволить Росії напасти на Україну": Спецслужби Польщі нагадали про небезпеку

Від запуску "Північного потоку-2" залежить безпека Європи. Якщо газопровід добудують і запустять, Росія зможе робити відверто агресивні кроки проти України. Про це спікер міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин написав в статті, яку опубліковано на Stopfake.org, передають Патріоти України.

Зараз військові дії проти України стримує необхідність транспортувати газ до ЄС. "Саме цей небезпечний трубопровід буде формувати обстановку безпеки України і впливати на неї в найближчому майбутньому. Те, що як і раніше заважає Росії робити більш відверто агресивні кроки проти свого сусіда, – це необхідність зображати з себе надійного постачальника природного газу в Європу. Фінансовий стан російського енергетичного сектору багато в чому залежить від цієї надійності. А Україна – основна транзитна країна для російського газу", – пояснює Жарин.

Після завершення будівництва "Північного потоку-2", маршрут якого повинен йти в обхід України, у Росії з'явиться "відкритий шлях для подальшої дестабілізації України і прийняття серйозних агресивних заходів проти неї".

Проєкт "Північний потік-2" оцінюється у 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов'язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Однак пізніше терміни перенесли на кінець року.

Пів тонни спирту та бензину на 9 млн грн: Верховну Раду готують до початку роботи після канікул

вівторок, 3 серпень 2021, 7:30

Управління справами Апарату Верховної Ради щосили готується до повернення народних обранців в стіни парламенту. Поки народні обранці набираються сил у відпустці, Управління справами Апарату Верховної Ради щосили готується до їхнього повернення в стіни ...

У США пророкують людству неконтрольовану ядерну війну

вівторок, 3 серпень 2021, 6:50

Зростаюча сьогодні ядерна гонка озброєнь між великими державами здатна перерости в ще більш масштабне суперництво. На сьогоднішній день немає настільки масштабної гонки озброєнь, яка була за часів холодної війни, проте новий виток ядерного суперництва...