"Північний потік-2" поділив Європу на Німеччину і всіх інших, - іноземні ЗМІ

Росія впевнено вбила клин між Німеччиною і східними сусідами, а також між Німеччиною і ЄС.

Спорудження російського газопроводу «Північний потік-2», який оминає Україну й Польщу, буде завершене. Данія дала дозвіл на прокладання труби через води своєї виключної економічної зони. Тож попри гостру критику з боку Вашингтона, Києва і Варшави, «Північний потік-2» буде завершений, згідно з планом на початку наступного року. Про це пише New York Times, нагадуючи, що проект повністю належить російському енергетичному гіганту «Газпрому», передають Патріоти України.

Він дуже чутливий з точки зору геополітики, тому що збільшує залежність Німеччини й Європи загалом від російського газу. При цьому поставки будуть йти в обхід України й Польщі, відбираючи в економік цих країн дохід від транзиту. Деякі критики стверджують, що Росія особливо хоче завдати удар по українській економіці на тлі анексії Криму й продовження війни на Донбасі.

Себастьян Сасс, який представляє компанію Nord Stream 2 AG, запевняв ЄС, що шкода для України перебільшена. Він наголосив, що Європі потрібен дешевий газ на тлі скорочення використання вугілля і ядерної енергетики. Крім того, частина російського газу й далі буде транспортуватися через українську ГТС. Тим часом, в США президент Дональд Трамп сказав, що новий трубопровід «зробить Німеччину заручницею Росії». А сенатор республіканець Тед Круз вказав на те, що «Північний потік-2» лише заохотить російську військову агресію. Обидва американці пригрозили накласти економічні санкції на компанії, яку будують трубопровід. Однак, будівництво майже закінчилося. І аналітики кажуть, що вже надто пізно запроваджувати санкції.

Видання нагадує, що Німеччина вже відмовилася від ядерної енергетики. Це зробило її більш залежною від вугілля, ніж захисникам довкілля хотілося б. Перехід на природний газ може допомогти скоротити вдвічі викиди вуглекислого газу в атмосферу. Тому дешевий російський газ здається привабливим в країні, де ціни на енергію вже дуже високі. Але німецька підтримка нового газопроводу підірвала солідарність всередині ЄС.

«Північний потік-2 політично чутливий тому, що він стратегічно розриває Європу між інтересами Німеччини й інтересами всіх інших. Це створює серйозну недовіру й напругу у відносинах з Польщею й Україною», - сказала старший науковий співробітник німецького Фонду Маршалла Крістін Берзіна. Але навіть противники «Північного потоку-2» в Німеччині, такі як Норберт Рюттген, який очолює парламентський комітет з закордонних справ, переконаний, що для американських санкцій проти російської труби вже надто пізно.

Навіть гірше, якщо США все ж наважаться запровадити їх, це вдарить по адвокатах трансатлантичних відносин, які й так в оборону через агресивну критику Трампа на адресу канцлера Ангели Меркель і її політики. Це може відкрити новий розділ у торговельній війні. На думку Рюттгена, який входить у партію Меркель, «Північний потік-2» вже став російським успіхом. «Росія вбила клин між Німеччиною і східними сусідами, між Німеччиною і ЄС, а також між Німеччиною і США», - пояснив він.

"Коли немає сирени – працюємо й служимо": Зеленський прокоментував вихідний у Раді, нардеп відреагував

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:30

Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...

"Атака на наш суверенітет": Сійярто обурений американськими санкціями проти "Газпромбанку"

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:55

Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...