Плани Путіна провалилися: Чорноморський флот РФ став "безпорадним" і використовується лише як оборонна сила, - західний дипломат

Чорноморський флот Росії та авіакрило, що його супроводжує, постраждали від новаторських атак українських ракет і безпілотників, що залишило силам, яких колись боялися, "безпорадну" другорядну роль. Тепер кораблі цього російського угруповання використовуються "тільки як оборонна сила" з періодичними ударами крилатими ракетами, передають Патріоти України.

Про це написало видання Politico, посилаючись на заяву неназваного західного дипломата. "Російський Чорноморський флот розбитий", – сказав він.

Успішні операції Збройних сил України змусили кораблі РФ місяцями залишатися далеко від берега і практично не брати участь у бойових діях. Те, що флот залишається у відкритому морі, "серйозно обмежує можливості російської кампанії" на півдні України, сказало джерело журналістів.

Сам флот, що складається з невеликих ракетних корветів і фрегатів, десантних кораблів та шести підводних човнів, як і раніше, має понад 30 кораблів у морі або в порту, але їхня ефективність і здатність до маневрування серйозно знизилися після знищення крейсера "Москва".

Флоту загрожують українські протикорабельні ракети "Нептун" вітчизняної розробки (вони й потопили "Москву") і подаровані Данією ракети "Гарпун", які цієї весни потопили російський корабель постачання.

У виданні наголосили, що Чорноморський флот РФ колись вважався центральним елементом спроби диктатора Володимира Путіна завоювати Україну.

Коли президент Росії розпочав повномасштабне вторгнення в лютому, кораблі, що базуються в Криму, були в центрі подій, запускаючи ракети "Калібр" по військових і цивільних об'єктах у глибині країни, блокуючи доступ до портів і погрожуючи висадженням морського десанту в Одесі.

"Однак відтоді Київ перехопив ініціативу, оскільки ракетні удари й таємничі вибухи завдали шкоди російському флоту, потопивши кілька кораблів, у тому числі його флагманський крейсер "Москва", і знищивши його авіакрило, що базується в Криму", – сказано у статті.

Наголошується, що Чорноморський флот не виправдав покладених на нього очікувань. З весни-2022 його проблеми посилилися "через погане керівництво, застаріле обладнання й зарозумілість, чим українці були тільки раді скористатися", написали в Politico.

"Чорноморський флот... продемонстрував відсутність серйозності в підготовці, розміщенні та проведенні операцій в умовах загрози опору України", – сказав Майкл Кофман, директор програми вивчення Росії аналітичного центру CNA з Вірджинії.

"Нам ще Харків і Київ, а вони Бахмут взяти не можуть": Окупанти поскаржилися на провали армії РФ і покарання за дезертирство. Перехоплення

субота, 25 березень 2023, 6:57

Російські окупанти в Україні скаржаться на відсутність військової техніки і бідкаються, що не можуть захопити місто Бахмут на Донбасі. Також нарікають на своїх генералів і на велику кількість дезертирів. Попри це загарбники досі не полишають мрій захоп...

МЗС – місії ООН на "порушення прав" російських загарбників в Україні: Неприйнятно покладати відповідальність на жертву агресії

субота, 25 березень 2023, 5:57

По суті оприлюднені висновки моніторингової місії ООН цілком вкладаються у наротив російської пропаганди - "нє всьо так адназначна". Міністерство закордонних справ України у відповідь на висновки Моніторингової місії ООН щодо порушення прав людини стос...