Почалася паніка: Росіяни масово почали шукати, "як виїхати з Росії" та "як уникнути мобілізації" в Google

Росіяни почали шукати, "як виїхати з Росії" та "як уникнути мобілізації" в Google

Президент Російської Федерації Володимир Путін зранку 21 вересня виступив зі зверненням до росіян і оголосив про початок часткової мобілізації. У відповідь громадяни РФ почали гарячково гуглити, як можна виїхати з Росії та "відкосити" від мобілізації, передають Патріоти України.

Про це свідчать дані Google Analytics. Натомість російських офіцерів запасу терміново призивають вже від ранку. Після оголошення Путіним часткової мобілізації в Росії росіяни гарячково почали шукати в інтернеті інформацію щодо того, як втекти з РФ та як "відкосити" від призову. Від ранку спостерігається різке збільшення запитів "як виїхати з Росії" та "як уникнути мобілізації" у пошуковій системі Google.

Попередній сплеск зацікавленості росіян у відповідях на ці питання спостерігався напередодні, коли було анонсовано "термінове звернення" Путіна на вечір 20 вересня, а також поповзли чутки, що у ході цього звернення кремлівський диктатор оголосить про мобілізацію.

Судячи з різкого сплеску зацікавленості росіян способами уникнути мобілізації, "знищувати Україну" та "фашистів" вони готові, сидячи на дивані перед телевізором. А ось помирати за ілюзорні "цілі спецоперації" громадяни країни-агресора не дуже прагнуть.

Водночас втекти вдалося не всім. Як повідомив російський письменник та журналіст Андрій Шіпілов, який змушений був емігрувати з Росії, в РФ від самого ранку масово мобілізують офіцерів запасу - вочевидь, процес стартував ще до звернення Путіна та публікації його указу, яка й запустила часткову мобілізацію. "Щойно знайомий із Росії написав, у них увесь інститутський випуск, усіх офіцерів запасу вже призвали сьогодні зранку", – зазначив журналіст.

У Офісі президента відреагували на чутки щодо Тимошенка й Гайдая

понеділок, 30 січень 2023, 20:43

У різних ЗМІ ширяться чутки про те, що голову Луганської ОВА Сергія Гайдая планують призначити послом у Казахстані, а колишньому заступнику Офісу Президента України Кирилу Тимошенку Зеленський ніби запропонує посаду, коли скандал вщухне. Однак це спеку...

"Знайдеться не все": Як "Яндекс" захищає "бункерного діда"

понеділок, 30 січень 2023, 20:29

Після публікації архівів внутрішніх даних "Яндекс" пролилося світло на те, як популярний російський пошуковик цензурує видачу фото і відео на користь Кремля, інформують Патріоти України. Видача була організована у такий спосіб, щоб російський диктатор ...