Подоляк заявив, що піти на поступки щодо суверенітету України, щоб зберегти обличчя Путіну, пропонував не тільки Макрон

Деякі політики з Європи пропонували Україні піти на поступки щодо суверенітету, щоб "зберегти обличчя" президенту РФ Володимирові Путіну. Про це в інтерв'ю "Радіо НВ", опублікованому 18 травня, заявив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк, передають Патріоти України.

Глава Української держави Володимир Зеленський в інтерв'ю Rai 1, опублікованому 13 травня, розповів про зусилля президента Франції Еммануеля Макрона у припиненні війни РФ проти України. За словами Зеленського, Макрон "хотів відшукати ті чи інші результати" у посередництві між країнами, але не зміг цього зробити не з провини України – "він не знайшов їх із боку РФ".

"А мені пропонувати деякі речі, пов'язані з поступками на наш суверенітет, заради того, щоб зберегти обличчя президенту Путіну... Мені здається, це не дуже коректно з боку тих чи інших лідерів, – наголосив президент України. – Ми не готові зберігати щось комусь і втрачати за це наші території... Це втрачений час".

Водночас у команді Макрона, коментуючи заяви Зеленського, запевнили, що президент Франції не пропонував Україні погодитися на територіальні поступки. "У цілому ці заяви не тільки пана Макрона, а ще деяких людей із європейської політичної спільноти трошки дивні, – сказав Подоляк. – Зрозуміло, що емоційно українське суспільство таких вимог не підтримає в жодному вигляді… Друге, будь-яка поступка РФ… буде означати "Мінськ-3", а як так, то буде означати відкладену війну... Це має розуміти політична еліта Європи, коли вона робить такі заяви. І ми свідомо на це не підемо у будь-якому вигляді".

Радник глави ОПУ вважає, що Європі варто "більш коректно" ставитися до того, як має закінчитися війна між РФ та Україною. "Це не мають бути поступки Росії. Це мають бути пріоритети тільки України", – резюмував Подоляк.

"Хотів віддячити Росії за допомогу Африці": Пригожин лицемірно прокоментував вбивство на війні в Україні громадянина Замбії

вівторок, 29 листопад 2022, 13:53

Приватна військова компанія (ПВК) "Вагнер" завербувала в російській колонії громадянина Замбії Лемехані Ньіренду, який пізніше загинув на війні в Україні. Про це повідомив власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, додавши, що пам'ятає, як запитав молодого ч...

"Може зашкодити": Посол США в НАТО розповіла, чому вважає зараз недоречним визнання Росії спонсором тероризму

вівторок, 29 листопад 2022, 13:29

США наразі не вважають корисним офіційне визначення Росії державою-спонсором тероризму. За словами пані посла США в НАТО Джуліанн Сміт, у Вашингтоні вважають таке визнання контрпродуктивним, повідомляють Патріоти України із посиланням на "Голос Америки...