Подорож триватиме не більше 10 хвилин: З України до Румунії можна буде дістатися за 1 євро

Раніше, щоб потрапити до Румунії з території Одеського регіону, необхідно було їхати через Молдову, роблячи додатковий гак.

Міжнародний поромний комплекс Орловка - Ісакча - Орловка успішно пройшов тестове випробування. Виконано чотири рейси порома «Oltisoru-3» через Дунай з пасажирами з Одеської області (Україна) до Румунії і назад, інформують Патріоти України.

На борту порома розмістилися не тільки офіційні делегації двох країн, але також навантажена автоцистерна і кілька легкових автомобілів. Тестовий рейс порома в одну сторону триває 7-8 хвилин, ще близько п'яти-семи хвилин йде на швартувальні операції. Таким чином, основним фактором, що визначає пропускну здатність переправи, стає оперативність оформлення на прикордонному посту пропуску.

За словами заступника голови Одеської облради Юрія Дімчогло, з української сторони всі будівельні роботи були завершені ще навесні. Повне відкриття переправи відбудеться після остаточної готовності обладнання митних і прикордонних служб Румунії.
«Виконано тестові рейси за участю представників прикордонних і митних служб двох країн. Підтверджена повна готовність гідротехнічних споруд по обидва боки. З української сторони також протестована робота систем і устаткування прикордонного і митного контролю в пункті пропуску «Орловка», - зазначив Дімчогло.

Зараз готується звернення до Кабінету міністрів України про узгодження дати офіційного запуску міжнародного пункту пропуску «Орловка». Однак у міру остаточної готовності обладнання митних і прикордонних служб Румунії переправу можуть запустити в постійному тестовому режимі з регулярністю відправлення поромів щогодини. Пропускна здатність нової переправи складе близько 200 одиниць вантажного автомобільного транспорту, 500 - легкового, пасажиропотік - 1500 чоловік. На ній будуть працювати чотири порома.

Зазначається, що тепер водії великовантажних авто і власники приватних легковиків зможуть потрапити в Євросоюз приблизно на 10-12 годин швидше. Протяжність державного кордону між Україною і Румунією по Дунаю становить 187 кілометрів. Раніше на цій ділянці не було жодного моста або поромної переправи. Щоб потрапити до Румунії з території Одеського регіону, необхідно було їхати через Молдову, роблячи додатковий гак. А все автомобільні та залізничні пункти пропуску через кордон між Україною і Румунією знаходяться в Закарпатській та Чернівецькій областях.


Джерело: Факты

Зраджена надія: Суд відмовив Януковичу в участі на засіданні онлайн

понеділок, 12 квітень 2021, 22:25

Верховний Суд відмовив колишньому президенту Віктору Януковичу в участі в засіданні в режимі відеозв'язку, зазначають Патріоти України. Про можливість для Януковича взяти участь онлайн клопотав захист екс-президента. Про це повідомляє пресслужба суду. ...