Міністерство фінансів і Держдепартамент США негласно закликали банківські гіганти продовжувати співпрацю з певними російськими фірмами. Адміністрації президента США намагається таким чином звести до мінімуму несприятливі наслідки санкцій проти Росії. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.
"Конгрес має зрозуміти це – уряд США не ввів всеосяжного ембарго щодо Росії, все ще є зони дозволеного бізнесу", – зазначив Ннедінма Іфуду Нвеке, юрист, що спеціалізується на економічних санкціях США і торгових ембарго.
За словами Нвеке, Міністерство фінансів "продовжить проводити зустрічі для інформування банків про ці допустимі транзакції, особливо в гуманітарній сфері".
Адміністрація Байдена неодноразово заявляла, що хоче, щоб банки і підприємства направляли гроші в непідсанкційні сектори російської економіки.
Чиновники Міністерства фінансів і Державного департаменту закликали кредиторів продовжувати пропонувати базові послуги, такі як розрахунки в доларах США, платіжні перекази для тих російських компаній, які звільнені від певних аспектів санкцій, таких як "Газпром" або виробники добрив "Уралкалій" і "ФосАгро".
Представник Міністерства фінансів сказав, що відомство випустило керівництво для банківської галузі, щоб переконатися, що діяльність в області гуманітарної допомоги, енергетики та сільського господарства триває. За інформацією журналістів, в одному з випадків Управління з контролю за іноземними активами прямо сповістило банки, що не блокувало компанію "ФосАгро".
Проте, банки проявляють обережність і проводять тривалі перевірки російського бізнесу. Це спонукало адміністрацію заохочувати банківське обслуговування деяких російських компаній.
"Продовольча безпека у світі у вирішальній мірі залежить від продовження цих санкціонованих транзакцій. Ми продовжуємо роз'яснювати, а також запевняти банки та інших осіб, які беруть участь у торгівлі сільськогосподарською продукцією, в тому, що вони не є частиною режиму санкцій", – сказав посол Джим О'брайен, голова Управління з координації санкцій Державного департаменту.
Водночас в Конгресі наполягають на більш суворих заходах проти Росії. Наприклад, наприкінці вересня під час слухань у Конгресі Бред Шерман, демократ з Каліфорнії, наполягав на тому, щоб JPMorgan Chase & Co. і Citigroup Inc. розірвали відносини з російськими компаніями, в тому числі з енергетичним гігантом "Газпром". Представники банків тоді послалися на "інструкції американського уряду".
Антиросійський санкції досі не торкнулися одного з найбільших банків Росії – "Газпромбанку". Як у червні повідомили "Схеми", він був єдиним великим російським банком, який уникнув масштабних західних санкцій. Він отримував європейські гроші за енергоносії, звідти ж Міноборони платило "бойові" армії РФ.
Українська влада прогнозувала, що "Газпромбанк" потрапить у восьмий пакет санкцій ЄС проти Росії, проте цього так і не сталося. Тепер очікують, що відключення "Газпромбанку" буде передбачено в дев'ятому пакеті санкцій.
Крім того, санкції проти Росії не торкнулися 18 підприємств військово-промислового комплексу РФ. До цього переліку входять виробники ракет "Калібр", а також РСЗВ "Торнадо", "Град", "Смерч" — зброї, за допомогою якої окупанти щодня вбивають українців.
Головним завданням путінської армії на осінньо-зимовий період є вихід на кордони Донецької та Луганської областей. Окупанти мають стратегічну мету - повний контроль території України. Про це заявив заступник керівника ГУР Міноборони України Вадим Скібі...
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких далекобійних ракет. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро в інтерв'ю ВВС. Йдеться про крилаті ракети SCALP (аналог британських Stor...