"Погода не до війни": Окупанти змінюють тактику штурмів Авдіївки

Керівник Авдіївської міської військової адміністрації (МВА) Віталій Барабаш розповів, що російські окупанти зменшили застосування авіації, але збільшили використання FPV-дронів, що ускладнює логістику і евакуацію цивільних людей з міста, передають Патріоти України.

"В Авдіївці потужний вітер та бувають сильні зливи , як то кажуть, "погода не до війни". Останні пару днів фіксуємо, що вони (окупанти - ред.) менше застосовують авіацію. З чим це пов’язано, чесно кажучи, не знаю. Але, останні дні дійсно авіації менше",- повідомив Барабаш в ефірі загальнонаціонального інформаційного телемарафону "Єдині новини" .

Евакуація в Авдіївці триває, але дещо зменшилась кількість людей, які хочуть виїхати. Сьогодні на евакуацію погодилось чотири людини. "Станом на зараз 1336 людей залишається в місті. На завтра планується трохи більша кількість людей для евакуації, але побачимо по безпековій складовій. Тому що ворог гатить по дорозі ще більше, все більше застосовує FPV-дрони по людям, не дивлячись на погодні умови", - акцентував Барабаш.

Він додав, якщо російські окупанти почнуть застосовувати FPV- дрони ще й "в темну пору доби, то взагалі буде дуже важко і по логістиці, і по евакуації".

Продуктових запасів в Авдіївці поки достатньо. "Дійсно, вони по-трошки тануть, але ми завозимо, намагаємося їх поновлювати. Не так, як це було раніше, мінімум два рази на тиждень двома вантажними машинами завозили. Зараз два-три рази в добу завозимо бусом, максимум встигаємо два буси завезти. Це звісно трошки інший об’єм. Тим не менше резерв", - сказав Барабаш. Водночас, за словами очільника Авдіївської МВА, з чим дійсно є проблема, так це з питною водою.

"Але вона не нова і не зараз настала, вона з 2014 року. В Авдіївці люди за цей час звикли використовувати воду зі свердловин, перекип’ятили і п’ють. Тому що іншого варіанту, нажаль, зараз немає. До цього загострення у нас була можливість і ми завозили фурами питну бутильовану воду, зараз такої змоги нема", - підкреслив Барабаш.

У напрямку Липців на Харківщині ворог використовує для атак "Шторм-Z": Військовий розповів про ситуацію

субота, 25 травень 2024, 8:30

У напрямку Липців, що на півночі Харківської області, Росія кидає у штурми підрозділи "Шторм-Z". Вони намагаються проводити ротації, однак українські воїни роблять усе можливе, аби не дати ворогові наростити чисельність та темпи атак. . Наразі на цьом...

"Будуть найжорстокіші бої": Експерт назвав напрямки у Донецькій області, де РФ може активізуватись влітку

субота, 25 травень 2024, 8:22

Росія не залишила ідеї вийти на кордони Донецької та Луганської областей. Тому на сході влітку одночасно можуть йти жорстокі бої на двох чи навіть трьох напрямках. Таку думку в коментарі для матеріала РБК-Україна висловив військово-політичний оглядач г...