Країни Великої сімки збираються посилити санкції проти Росії та основних покупців її нафти, щоби скоротити доходи Москви, які йдуть на війну проти України. Про це йдеться в спільній заяві "Групи семи", опублікованій у середу, 1 жовтня, на сайті уряду Канади, яка у 2025 році головує в G7 передають Патріоти України.
"Подальші ескалаційні дії Росії, включаючи порушення повітряного простору НАТО, посилення атак на цивільне населення та пошкодження урядових і дипломатичних будівель в Україні, є неприйнятними і підривають зусилля з досягнення миру", - визнають країни.
Міністри G7 вважають, що їхні санкції вже зменшили доходи Росії, а нині погодилися, що зараз саме час максимально посилити тиск на експорт російської нафти, який є основним джерелом доходів Кремля.
Тому країни Великої сімки будуть націлені на ті держави чи компанії, хто продовжує збільшувати обсяги закупівлі російської нафти після вторгнення в Україну, та на тих, хто сприяє обходу санкцій.
Також вони погодилися з важливістю мит та заборон на імпорт/експорт: "Ми вживатимемо конкретних заходів для значного скорочення, з метою поступового припинення, нашого імпорту з Росії, що залишився, включаючи імпорт вуглеводнів".
Окрім того, опрацьовується широкий спектр варіантів задоволення фінансових потреб України. Серед іншого, йдеться про скоординоване використання всієї суми російських активів, заморожених у юрисдикціях країн G7.
У Росії навесні 2026 року потік охочих підписати контракт із Міноборони скоротився приблизно на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у матеріалі «Верстки», передають Патріоти України. За даними видання, у квітні 2026 р...
Державна служба з етнополітики та свободи совісті 24 червня розпочне вивчення можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні, передають Патріоти України з посиланням на сай...