Погрожують Штатам, готуватися Росії? ​Сі Цзіньпін закликав військових КНР до війни та перемог

Хоча головним супротивником Піднебесної офіційно наразі вважаються США, однак тисячолітні китайські військові доктрини вчать укріплювати державу, перш за все, за рахунок найслабших з сусідів, котрі до того ж колись вкрали твоє

Лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав військових «не боятися смерті й готуватися до перемог». Про це повідомляє Daily Mail з посиланням на державні ЗМІ Китаю, зазначають Патріоти України. В ході зустрічі з командуванням він закликав збройні сили зосередити увагу на підготовці до бойових дій. Цього, зазначив він, можливо домогтися в реальних бойових умовах.

Товариш Сі не став уточнювати, якого саме ворога мають бити формально третя після США та РФ за міццю армія світу (насправді - друга). В кожному разі генштаб КНР має чіткі плани наступу у різних регіонах світу, і перед усім у Далекосхідному та Тихоокеанському регіонах.

Хоча найгостріше геополітичне протистояння наразі відбувається з США. Однак китайська розважливість не дозволяє Пекіну кидатися у бій там, де перемога неможлива, або коштуватиме критичними втратами. Інша справа РФ. Тут набагато реальніше дочекатися слушного моменту для повернення історичних теренів, про що мріє кожен китаєць, а також оволодіння додатковим життєвим простором. Зерна майбутніх територіальних претензій до Росії сіються зараз, через гостру конфронтацію режиму Путіна з Заходом. Мільйони китайських сезонних робітників, підприємців та переселенців, спеціальні економічні зони являють собою тихий поступ колонізація все менш населених росіянами Далекого Сходу, а також Сибіру. Спроба чинити опір цьому поступу з боку все більш відсталої без Заходу і одинокої без НАТО Росії приречені на потужний супротив Пекіну.

В США заяви Сі Цзіньпіна теж не залишили без уваги. 1 листопада американський політолог Крістофер Лейн попередив, що США і Китай взяли курс на збройне протистояння. На його думку, фактором, що підштовхує до війни, є американо-китайські відносини, які знаходяться в стані «вільного падіння». Економічні зв’язки зараз на межі розриву через розв’язану Дональдом Трампом торгову війну, а технологічна політика США спрямована на те, щоб вивести з бізнесу китайські фірми, такі як Huawei.

Ще одним приводом для початку війни може стати Корейський півострів – США і Китай можуть виявитися по різні сторони конфлікту. Крім того, напруженість в регіоні зросла через військові маневри обох держав в Південно-Китайському морі й Тайванській протоці. Вашингтон також кидає виклик давно сформованим уявленням Пекіна про статус Тайваню, наближаючись до визнання незалежності острова від Китаю і відкрито визнаючи військове зобов’язання захищати Тайвань.

14 жовтня лідер Китаю Сі Цзіньпін вже закликав військових спрямувати розум та енергію на підготовку до війни. До війни з ким саме будуть готуватися, лідер Китаю не уточнив.

"Варшава стежить з тривогою": У Польщі застерегли Трампа від історичної помилки в переговорах із Росією

понеділок, 7 квітень 2025, 9:08

Президент США Дональд Трамп ризикує зробити «історичну помилку», якщо мирні переговори щодо України призведуть до того, що Америка визнає претензії РФ на Крим та інші окуповані українські території. Про це заявив уповноважений представник польського ур...

"Росії крім "батога" пропонують ще багато "моркви": За океаном у Путіна з’явився потужний конкурент, - експерт

понеділок, 7 квітень 2025, 8:50

"У Трампа намагаються потихеньку підтискати на Путіна, аби той таки погодився на припинення вогню Звісно, цей тиск обережний, зовсім не той, який чиниться на союзників США, і зокрема на Україну, але було б нечесно його не помічати", - пише у своєму бло...