
Президент України Володимир Зеленський і президент Франції Еммануель Макрон 16 серпня провели нову телефонну розмову. Вони обговорили ситуацію в Україні, зокрема небезпеку дій ЗС РФ на захопленій Запорізькій АЕС. Про це Зеленський повідомив у своєму Twitter, передають Патріоти України.
"Продовжив діалог з Еммануелем Макроном. Поінформував про ситуацію на фронті, ядерний тероризм РФ на ЗАЕС", – зазначив глава держави.
Зеленський додав, що висловив подяку Франції за "вагому оборонну підтримку". Лідери також обговорили збільшення макрофінансової допомоги Україні, санкційного тиску на РФ та виклики у сфері продовольчої безпеки.
Раніше про плани французького лідера зателефонувати українському колезі повідомив телеканал BFMTV, посилаючись на Єлисейський палац. Нагадаємо, що російські військові останнім часом інтенсивно обстрілюють територію ЗАЕС. Пропагандисти звинувачують у всьому Україну.
"Перші двоє (італійський диктатор Муссоліні та російська імператриця Катерина ІІ) вже давно померли, а Польща не відкликає орден посмертно. А колишній канцлер Німеччини ніколи настільки відкрито не ображав польську націю, як це зробив президент України...
Іран заявив про досягнення домовленостей зі США під час першого раунду переговорів у Швейцарії. За словами речника Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїла Багаї, сторони обговорили створення спеціального механізму для безпечного проходу суден чере...