Британські льотчики здійснили хитрий маневр і створили чисельну перевагу, змусивши російські винищувачі відступити.
У понеділок, 1 липня, в небі над Чорним морем стався інтригуючий інцидент — Королівські військово-повітряні сили Великої Британії (RAF) спрямували в район Севастополя літак RC-135W у супроводі двох винищувачів Eurofighter Typhoon з активними транспондерами. Про це повідомили оглядачі Bulgarian Military з посиланням на російські джерела.
Під час завдання винищувачі тимчасово відокремилися від літака AWACS, що відповідає за дальнє радіолокаційне виявлення, і в цей момент два російські винищувачі наблизилися до RC-135W, намагаючись його ізолювати.
Однак у цей самий час з'явилися два британських Eurofighter, які до цього стежили за літаком AWACS із вимкненими транспондерами. У результаті створилася чисельна перевага, яка змусила російські винищувачі відступити.
"Західні оглядачі похвалили британську тактику, описавши цей епізод як "веселощі за рахунок російських пілотів", — пишуть автори публікації.
Експерти зазначають, що вимкнення транспондера — це тактичний хід у військових операціях, що дає змогу ухилятися від виявлення ворожими радарами. Він мінімізує електронний слід літака, ускладнюючи його виявлення і стеження за ним.
Однак польоти без транспондера в цивільному повітряному просторі підвищують ризик зіткнення, оскільки інші літаки та авіадиспетчери можуть не знати про місцезнаходження повітряного об'єкта. Тому військові літаки зазвичай координують свої дії з авіадиспетчерами, навіть якщо відключають транспондери в тактичних цілях.
У бойовій обстановці, продовжили експерти, відключення транспондера є частиною стратегії радіоелектронної боротьби. Eurofighter Typhoon може використовувати й інші заходи протидії, такі як глушіння радарів і тактика "стелс", щоб ще більше знизити свою помітність і підвищити шанси вціліти від ворожих засобів ППО.
У своєму матеріалі оглядачі наголосили, що США активізували польоти стратегічних безпілотників над Чорним морем із метою контролю і цілевказівки високоточної зброї, яку постачають в Україну, що підвищує ймовірність інцидентів у повітрі за участю ПКС Росії.
Наприклад, 23 червня американський безпілотник RQ-4B Global Hawk був помічений над Чорним морем під час ракетного удару по Севастополю. Москва стверджує, що американські фахівці використовували дані з цього безпілотника для наведення ракет великої дальності ATACMS.
Міністерство оборони РФ з цього приводу заявило, що НАТО нестиме відповідальність за такі наслідки.
МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
Отримуйте сповіщення від Фокус про термінові новини.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...