
Російські загарбники значну частину боєприпасів зберігають безпосередньо поблизу Чорнобильської атомної електростанції. Через це зберігається ризик пошкодження ізоляційних споруд, а в такому разі в атмосферу неминуче потрапить значна кількість радіоактивного пилу. Радіоактивний пил може поширитися не лише територією України, а й інших країн Європи. Про це попередили у Генштабі Збройних сил України, передають Патріоти України.
У Генштабі зазначили, що РФ щодня транспортує своїм оркам боєприпаси з їхньої тилової бази, яку окупанти розгорнули в Наровлянському районі Гомельської області Білорусі. Перевозяться десятки тон реактивних снарядів, снарядів для ствольної артилерії та мінометних боєприпасів.
При цьому маршрут транспортного коридору ворога проходить через місто Прип’ять і в кількох сотнях метрів від ізоляційних споруд АЕС. "Подальше зберігання боєприпасів здійснюється в сусідньому до міста Прип’ять місті Чорнобиль, що також знаходиться на незначній відстані від АЕС. В місті Чорнобиль окупантами розгорнуто тимчасовий пункт управління угрупуванням військ Східного воєнного округу, а також командний пункт 38-ї окремої мотострілецької бригади", – зазначили у Генштабі ЗСУ.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....