"Поки що нема таких суттєвих зрушень": Романенко оцінив перспективи надання Україні далекобійних ракет

Ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко вважає, що Україні варто розраховувати на власні сили. Наразі немає прогресу в перспективі надання Україні далекобійних ракет. При цьому йдеться все одно про дуже обмежену кількість ракет. Про це він розповів в ефірі Oboz Talk, передають Патріоти України.

"Поки що нема таких суттєвих зрушень у цьому питанні. І знову йдеться про десятки. Про десятки таких ракет. А десятки ракет самі розумієте. Один удар по Криму – ми запускаємо 6-8 ракет. Половину росіянам все ж таки вдається збити. Одна ракета 450 кг, а в росіян там стільки об'єктів, розумієте, що треба і радари глушити, треба і по аеродромах не забувати ударяти, треба і кораблі. Тобто це та кількість, яка нам дозволяє просто робити росіянам дошкульні такі уколи, але не дозволяє створити в них відчуття випаленої землі. Бо лише це наштовхне їх на те, що війну потрібно закінчувати", – переконаний військовий експерт.

Він не вважає, що коаліція ракетної артилерії спрацює, навіть якщо до неї долучаться всі партнери. "Якщо всі приєднаються, можливі учасники, хоча б якусь кількість ракет ми отримаємо, то цитація така, що якщо ми знову розведемо зоопарк, то в нас просто не вистачить фахівців. На кожну систему потрібно вчити десятки людей. Причому кожна система, вона ж це не лише ракета, там ще велика інфраструктура, пускові, система програмування, необхідність навчити фахівців, це час, на який ми відриваємо наших бійців", – пояснив він.

Романенко наголосив, що найкращим варіантом було б отримання ракет, які вже освоєно ЗСУ, наприклад Storm Shadow/SCALP-EG. Також було б добре дообладнати F-16, які Україна має отримати.

"Вони здатні на кореневих пілонах, вони здатні нести дві таких ракети. Переобладнати F-16 під ці ракети. Су-24 нам просто не вистачає для активного такого щоденного запуску по росіянах. Це старі машини. Зрештою можна було б погодитися і на французькі "Міражі-2000", але в тій кількості 12 машин, які були б лише носіями, бо як винищувачі вони зараз вже ніякі", – говорить експерт.

При цьому, за його словами, що передусім нам потрібно розраховувати на власні сили. "Далі проводити перемовини з усіма виробниками, дійсно налагоджувати, скажімо так, викруткове виробництво такої зброї. З великих компонентів, збирання ракет. Наш корпус, наші силові установки, бо начебто на "Мотор-Сі" чи що ще можна виробляти. Або на дочірніх підприємствах. Але систему наведення отримати від союзників. Готові системи, готові блоки. І тоді нема питань, це наші ракети", – сказав він.

Романенко переконаний, що насамперед варто зробити наголос на власне виробництво. Або виробництво нашої зброї в сусідніх країнах.

"Тобто перенести виробництво в сусідні країни. Там, де росіяни не можуть їх уразити. Сподіваюся, що союзники все ж таки вирішить питання, хоча б в достатній кількості передати нам ракети Storm Shadow/SCALP-EG, ATACMS, можливо, більш далекобійні варіанти ракет HIMARS. Там є варіанти", – резюмував він.

Замах на прем'єра Фіцо: У Словаччині припускають, що нападник діяв не один

неділя, 19 травень 2024, 23:16

Міністр внутрішніх справ Словаччини Матуш Шутай Ешток припускає, що нападник на прем'єр-міністра Роберта Фіцо мав спільників. Про це повідомляє Dennik N, передають Патріоти України. "Є версія, що зловмисник був у певній групі людей, які, ймовірно, жарт...

Голова МЗС Латвії пробігла півмарафон заради збору коштів на дрони для захисників України

неділя, 19 травень 2024, 21:17

Міністерка закордонних справ Латвії взяла участь у Ризькому марафоні задля збору коштів на дрони для України, та подолала дистанцію півмарафону – 21 кілометр. У суботу Байба Браже оголосила, що зареєструвалася на дистанцію 21 км, що буде першим її півм...