Полетить до України? Афганську бойову авіацію у США переміщують на одну базу

Колишню авіацію Повітряних сил Афганістану у Сполучених Штатах звозять на одну військову базу, зазначають Патріоти України.

Журнал Scramble пише, що у 309-й групі аерокосмічного обслуговування та відновлення Повітряних сил США, також відомої як Boneyard, поблизу Тусона (Аризона), з’являється все більше і більше колишніх гелікоптерів Повітряних сил Афганістану.

На думку видання, ці гелікоптери, могли використовуватися під час втечі афганських урядовців та військового персоналу до сусідніх країн, таких як Таджикистан та Узбекистан.

Окрім того, у журналі згадують, що в Україні на технічному обслуговуванні перебував ряд вертольотів, наприклад Мі-17В-5.

Афганський гелікоптер Ми-17 на території «Мотор Січ»

Станом на 28 грудня 2021 року у 309-й базі зберігання перебувають гелікоптери: один Мі-8MТВ, шість Мі-17В-5 та шістнадцять MD530F.

Передбачається, що в найближчий період на базу обслуговування та відновлення, прибуде більше колишніх гелікоптерів та літаків, що належали або передбачалися до передачі Повітряним силам Афганістану.

Афганістан

З репортажу «Аль-Джазіри» за грудень минулого року, про хід відновлення талібами авіатехніки Національного повітряного корпусу Афганістану, стало відомо, що вдалося відновити, військово-транспортний літак Ан-32А з бортовим номером 342. У 2004 році цей борт проходив капітальний ремонт у Росії.

Відновлений Ан-32 в Афганістані. Грудень 2021. Стоп-кадр з відео

Це Ан-32, який перебував у експлуатації з 3 квітня 1991 року. Влітку 2011 року, був списаний через виведення літаків Ан-32 зі складу Повітряних сил Афганістану. Також були приведені в льотний стан афганські навчально-тренувальні літаки L-39, які багато років не використовувалися.

Відновлений навчально-тренувальний літак L-39 в Афганістані. Грудень 2021. Стоп-кадр з відео

Окрім того таліби не припиняють спроб повернути літаки та гелікоптери, які перебазувалися з Афганістану до сусідніх країн під час втечі військових та урядовців минулого року. Суперечка через вертольоти та літаки між урядом талібів та сусідніми країнами – Таджикистаном та Узбекистаном розпочалася через кілька днів після їх приходу до влади в Афганістані.

Джерела повідомляють, що йдеться про понад 40 вертольотів. Вони входять до числа 150 військових гелікоптерів, подарованих США колишньому уряду Афганістану.

Розвідувально-ударні літаки Cessna AC-208 ПС Афганістану у Таджикистані

Також агентство Reuters повідомило, що Таджикистан та Узбекистан попросили Сполучені Штати залишити афганські вертольоти у своїх країнах, але поки що невідомо, що відповіли у США.

"Не треба сюди їхати воювати": ЗСУ взяли у полон... Олександра Сергійовича Пушкіна (відео)

середа, 29 березень 2023, 22:29

Бійці ЗСУ взяли в полон окупанта із Хабаровська, якого звуть Олександр Сергійович Пушкін. Він розповів, що потрапив до штрафбату армії РФ через відмову виконувати накази свого командира, відвоював там два дні і опинився у руках українських військових. ...

Стовп вогню видно за десятки кілометрів: У Росії стався вибух на газопроводі (відео)

середа, 29 березень 2023, 22:15

У Свердловській області Росії стався вибух на газопроводі Ямбург-Єлець 29 березня в селищі Пелим. Про це повідомляють російські пабліки та засоби масової пропаганди, передають Патріоти України. У Мережі з’явилися відео з місця інциденту, на яких видно ...