Польща хоче карати країни ЄС за оплату газу в рублях

Польща закликала ЄС штрафувати країни союзу, які виконують вимогу Росії щодо оплати її газу рублями. Крім того, там наголосили: найбільше опираються жорсткішим газовим санкціям проти Росії Австрія, Німеччина та Угорщина, передають Патріоти України.

"Ми розраховуємо, що будуть наслідки для країн, які платять за газ у рублях. І що в результаті вони припинять це робити", – сказала міністерка клімату та навколишнього середовища Польщі, передає Reuters.

При цьому вона підкреслила необхідність запровадження повних санкцій, які "вирішили б проблему з "Газпромом". А також наголосила: Польща "очікує цих санкцій".

Зі свого боку, аналітики видання наголосили, що Польща є одним із "найстійкіших прихильників санкцій проти Москви". "[Її влада стверджує] що союз має повністю заборонити закупівлю російського газу", – підкреслили вони.

Також Польща є однією з держав, яка категорично відмовилася платити Росії за газ рублями. У відповідь Кремль перекрив їй постачання блакитного палива. Те ж саме він зробив і з Болгарією, яка також заявила про те, що не виконуватиме його вимоги. При цьому:

  • болгарська сторона повністю виконала свої зобов'язання та здійснила всі платежі, необхідні за чинним контрактом;
  • поставки до Польщі здійснювалися за довгостроковим "ямальським контрактом".

"Це було б несправедливо": Зеленський вперше зізнався, де перебувають його діти під час війни

четвер, 8 червень 2023, 16:30

Президент України Володимир Зеленський вперше розповів, де перебувають його діти – 18-річна донька Олександра та 10-річний син Кирило, передають Патріоти України. Очільник країнипоспілкувався з журналістами німецької газети Bild і чесно відповів на зап...

ЗСУ відкинули окупантів біля Бахмута! Звільнено ще понад 2 квадратних км за добу

четвер, 8 червень 2023, 16:28

За останню добу Третя штурмова бригада звільнила від окупантів на Бахмутському напрямку понад 2 квадратних км, передають Патріоти України з посиланням на Telegram підрозділа. Мова йде про територію обсягом - 1.8 км вздовж фронтової лінії, та 1.2 км у ...