Польща хоче карати країни ЄС за оплату газу в рублях

Польща закликала ЄС штрафувати країни союзу, які виконують вимогу Росії щодо оплати її газу рублями. Крім того, там наголосили: найбільше опираються жорсткішим газовим санкціям проти Росії Австрія, Німеччина та Угорщина, передають Патріоти України.

"Ми розраховуємо, що будуть наслідки для країн, які платять за газ у рублях. І що в результаті вони припинять це робити", – сказала міністерка клімату та навколишнього середовища Польщі, передає Reuters.

При цьому вона підкреслила необхідність запровадження повних санкцій, які "вирішили б проблему з "Газпромом". А також наголосила: Польща "очікує цих санкцій".

Зі свого боку, аналітики видання наголосили, що Польща є одним із "найстійкіших прихильників санкцій проти Москви". "[Її влада стверджує] що союз має повністю заборонити закупівлю російського газу", – підкреслили вони.

Також Польща є однією з держав, яка категорично відмовилася платити Росії за газ рублями. У відповідь Кремль перекрив їй постачання блакитного палива. Те ж саме він зробив і з Болгарією, яка також заявила про те, що не виконуватиме його вимоги. При цьому:

  • болгарська сторона повністю виконала свої зобов'язання та здійснила всі платежі, необхідні за чинним контрактом;
  • поставки до Польщі здійснювалися за довгостроковим "ямальським контрактом".

Ще один нардеп від ОПЗЖ складає мандат - ЗМІ

неділя, 29 січень 2023, 20:28

Народний депутат від забороненої партії ОПЗЖ Олег Волошин написав заяву про складання депутатського мандату. Про це повідомили джерела УП, передають Патріоти України. Співрозмовники видання підтвердили, що Волошин складає мандат. Раніше джерела УП пові...

Росія "допомогла", бо зацікавлена: Болгарія посварилася з Північною Македонією

неділя, 29 січень 2023, 19:40

Росія зацікавлена в розпалюванні конфліктів на Балканах, в тому числі між Болгарією та Північною Македонією. Про це заявив міністр закордонних справ Македонії Буяр Османі в інтерв'ю місцевій редакції "Радіо Свобода", передають Патріоти України. В остан...