Польща починає роздавати антирадіаційні таблетки на тлі ядерної загрози і можливої катастрофи на ЗАЕС

Путін залякує світ ядерною війною. Як повідомляє видання Dailymail, польські урядовці почали роздавати по всій країні антирадіаційні таблетки, оскільки зростають побоювання щодо ядерного опромінення, спричиненого війною в сусідній Україні, передають Патріоти України.

Рятувальникам були передані таблетки у відповідь на бойові дії навколо Запорізької атомної електростанції — найбільшої в Європі. Офіційні особи описали цей крок як «превентивний» і «упереджувальний» захід.

«Ми прийняли рішення почати роздачу таблеток йодистого калію районним пожежним частинам, — сказав журналістам заступник міністра внутрішніх справ Блажей Побозі. — Це рутинна ініціатива на випадок потенційної радіаційної загрози, якої … на даний момент не існує».

Таблетки будуть передані місцевим органам влади і в кінцевому підсумку опиняться в пунктах розповсюдження — в більшості випадків у школах, де жителі зможуть забрати їх у разі потреби. За його словами, доз вистачить на всіх, хто їх потребуватиме.

Побозі додав, що таблетки з йодидом калію є профілактичним заходом на випадок ядерної аварії, але не допоможуть у відповідь на атаку тактичної ядерної зброї.

За такого сценарію «вивільняються зовсім інші ізотопи, від яких, на жаль, не існує таблеток, які б нас захистили», — сказав він журналістам. — У порівнянні з ядерною аварією, така атака «ще менш вірогідна».

Пояснювати росіянам втрату Криму будуть вже зовсім інші люди, без Путіна, - Піонтковський

субота, 1 квітень 2023, 9:59

Пропагандисти готують росіян до контрнаступу українських сил. Так Соловйов сумно відзначив, мовляв, Україна серйозно озброюється і від того йому "тривожно". Коли ж ЗСУ будуть звільняти Крим, він разом зі Скабєєвою скажуть, що Росія перемогла - так само...

Виконав роль "м'ясорубки": У Бахмуті почалася і закінчилась історія ПВК "Вагнер" як військової сили, - Дикий

субота, 1 квітень 2023, 9:53

Екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий заявив, що Бахмут виконав роль "м’ясорубки" для нелегальної російської ПВК "Вагнер", передають Патріоти України. "Орки вже за Бахмут заплатили величезну ціну. Тобто роль "м'ясорубки", вибачте за грубість, а...