Польща починає роздавати антирадіаційні таблетки на тлі ядерної загрози і можливої катастрофи на ЗАЕС

Путін залякує світ ядерною війною. Як повідомляє видання Dailymail, польські урядовці почали роздавати по всій країні антирадіаційні таблетки, оскільки зростають побоювання щодо ядерного опромінення, спричиненого війною в сусідній Україні, передають Патріоти України.

Рятувальникам були передані таблетки у відповідь на бойові дії навколо Запорізької атомної електростанції — найбільшої в Європі. Офіційні особи описали цей крок як «превентивний» і «упереджувальний» захід.

«Ми прийняли рішення почати роздачу таблеток йодистого калію районним пожежним частинам, — сказав журналістам заступник міністра внутрішніх справ Блажей Побозі. — Це рутинна ініціатива на випадок потенційної радіаційної загрози, якої … на даний момент не існує».

Таблетки будуть передані місцевим органам влади і в кінцевому підсумку опиняться в пунктах розповсюдження — в більшості випадків у школах, де жителі зможуть забрати їх у разі потреби. За його словами, доз вистачить на всіх, хто їх потребуватиме.

Побозі додав, що таблетки з йодидом калію є профілактичним заходом на випадок ядерної аварії, але не допоможуть у відповідь на атаку тактичної ядерної зброї.

За такого сценарію «вивільняються зовсім інші ізотопи, від яких, на жаль, не існує таблеток, які б нас захистили», — сказав він журналістам. — У порівнянні з ядерною аварією, така атака «ще менш вірогідна».

"Нам ніхто не показував": Зеленський заявив, що Україні ніколи не надавали розвіддані про майбутні напади Росії

понеділок, 5 грудень 2022, 19:26

Міжнародні партнери не надавали Україні розвідувальних даних про майбутні кроки Росії, на основі яких захисники могли будувати плани щодо захисту, передають Патріоти України з посиланням на інтерв'ю президента України Володимира Зеленського Financial ...

У Новосибірську у виші замість лекції показали мультик про ядерну війну (відео)

понеділок, 5 грудень 2022, 18:52

В одному з вишів у російському Новосибірську замість лекції показали мультфільм про ядерну війну. Його супроводжувала "весела пісенька" на дитячу мелодію, передають Патріоти України. Відповідне відео опублікували в Telegram Управління стратегічних кому...