Польща заборонить українським біженцям працювати, скасує виплати - відносини між країнами погіршилися

Польська влада заявила про те, що з 2024-го припинить усю допомогу українським біженцям. Вони втратять право безкоштовного доступу до медицини, освіти, ринку праці, а також можливість законно перебувати в країні та отримувати виплати. Така заява стала продовженням конфлікту, який виник між українською та польською владою, передають Патріоти України.

Представник польського уряду Пйотр Мюллер в ефірі Polsat News сказав, що пільги для українських біженців закінчуються з 2024-го. При цьому в Єврокомісії вже заявили, що пільгові умови для українців хочуть продовжити до 2025 року. Водночас у Польщі наголосили на тому, що вже 2024-го всі пільги скасують.

Відносини між країнами погіршуються з кожним днем: розійшлися у питаннях зерна

Видання Bloomberg пише про те, що така заява Мюллера стала продовженням конфлікту, який виник між польською та українською владою. Справа в тому, що Польща одна з перших запровадила заборону продажу українського зерна на своїй території. З 15 вересня Єврокомісія ухвалила рішення дозволити продаж зерна на всій території ЄС, проте Польща заборону продовжила в односторонньому порядку.

У відповідь Україна подала позов до Світової організації торгівлі. Ця організація може регулювати суперечки, що виникають між різними державами у питаннях експорту та імпорту. Польська влада, зрозуміло, такого кроку України не зраділа.

Польща вже відповіла дипломатичною мовою. Президент Польщі Анджей Дуда відмовився від зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським. І хоча офіційною причиною є "жорсткий графік" польського лідера, такий крок можна розцінювати як вияв невдоволення політикою України.

Водночас Україна заявила, що заборонить ввезення польських товарів на свою територію. Фактично між країнами виникає торговельний конфлікт. Україна перестане ввозити яблука, помідори, капусту, цибулю та інші товари з Польщі. Поляки такому рішенню були здивовані.

"Поки що це оголошення про введення ембарго. Однак мене дивує, що Україна рухається в цьому напрямку. Після того, як Польща так багато допомогла Україні, допомогла жінкам і дітям, які тут живуть, у Польщі, таке рішення дивовижно, неймовірно", – заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс в інтерв'ю polsatnews.pl.

Важливу роль відіграють вибори у Польщі

Польща готується до виборів. При цьому в дебатах між представниками чинної партії та опозиції звучать оголошення у бездіяльності в питаннях захисту польських інтересів. Частина поляків незадоволена тим, скільки грошей витрачається на підтримку України. Крім того, поширюється риторика про те, що через ЄС Польща змушена жертвувати власними інтересами.

Ймовірно, після виборів домовитись може бути простіше. Парламентські вибори у Польщі відбудуться 15 жовтня 2023-го. При цьому Анджей Дуда залишиться президентом до 2025-го, тож домовлятися з ним Україні таки доведеться.

"Історія розсудить": У Китаї зробили чергову розмиту заяву про ситуацію в Україні

четвер, 22 лютий 2024, 15:56

Міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що "історія розсудить усі нюанси української кризи". За його словами, наразі найголовніше - припинити бойові дії. Ця заява з’явилася на офіційному сайті профільного відомства, передають Патріоти України.

Зеленський вніс у Раду законопроєкт про демобілізацію строковиків: Що передбачає

четвер, 22 лютий 2024, 15:49

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану, передають Патріоти України. Джерело: картка законопроєкту №11035 на сайті па...